Başka bir ülkeye gitmenin en kolay yolu nedir?

Selam, başlığı görünce eyvah eyvah düştüğümüz duruma bak demiş olabilirsiniz. Çoğu kişinin ilk hedeflerinden biri başka bir ülkeye gidip sıfırdan bir hayata başlamak. Bu konuda ise herkes başka bir ülkeye gitmek için bildiği en kolay yöntemleri anlatacak. Benim aklımda bir yol yok. Bu konu sayesinde yazdığınız şeyleri okuyarak bilgi sahibi olmuş olacağım.
Evlilik, dil okulu her iki yöntemde de kabul almak kolay ve de masrafsız.

Benim İngiltere'de tanıdık var oraya gidebilir miyim acaba? Gitsem ne kadar kalabilirim. Bu arada ailenizin tanıdığı birileri falan vardır illa araştırın bi.

Başka bir ülkede rahat yaşamak istiyorsan orada yüksek lisans yapacaksın ya da dil okuluna gideceksin. Greencard'a başvurabilirsin. Eğer aileni gözden çıkartıyorsan gemiye binip sığınma talep edebilirsin. Sen üniversite okuyorsan eğer bitirdikten sonra yüksek lisans ya da dil okulu için git. Avrupa ülkeleri bize vize vermemek için elinden geleni yapıyor. Artık biraz sıkıntılı..

Birçok yolu var. Türkiye'de sayılı iyi üniversitelerde okuyup gidebilirsin. Kaçak olarak gidebilirsin. Ya da eşcinselim can güvenliğinim yok.( Dilovasında yaşandı 1 hafta önce). Fetöcüyüm diyebilirdin ancak yaşın yetmez. Son seçeneklerden biri de ben gençliğim baharında olan hir HDP'liyim. HDP'li olduğum için can güvenliğim yok dersen de bir ihtimal gidersin. Tabi sonra seni hevallerle dağda vurmasınlar 😀.

Evlilik yoluyla. Biriyle evlenip evlendiğin kişinin ülkesinde yaşayabiliyorsun. Ama evliliğin sürekli kontrol altında tutulacaktır, severek mi evlendin yoksa sadece buraya gelebilmek için mi diye. Ben şahsen bunu yapmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı