Basketbol antrenmanında performans düşüklüğü

Line drill zaten haftada 3 antrenman varken en azından 2 defa yaptırmaları gerek antrenman başında.

Biz antrenman ortalarında veya sonunda yapıyoruz da kendim bireysel olarak da yapıyorum.

Line drill zaten haftada 3 antrenman varken en azından 2 defa yaptırmaları gerek antrenman başında.
Line drill sürekli yapıyoruz

Senin fiziksel durumunu bilemeyiz hocandan yardım alabilirsin ama koşu ve ağırlık antrenmanlarını ihmal etme bir de esneklik ve mobilite antrenmanlarını da aksatma.

Bende basketbol oynuyorum line drill en sevdiğim kondisyon antrenmanlarından biri ayak çabukluğunu da arttırıyor.

Ve şunu da söyleyeyim kas kuvvetini arttırırsan kondisyonun da artar çünkü kuvvetin arttığı için vücut kuvveti kullanmak için eskisinden daha az enerji sarf edecektir karın ve ve alt vücut ağırlıklı çalışmanı öneririrm üst vücutta da göğüs ve omuzu ihmal etme. İyi antrenmanlar.
teşekkür ederim yardımın için bu ağırlık antrenmanları için illa fitnessa gitmem lazımmı yoksa evde çalışsam aynı sonucu elde edermıyım

Line drill sürekli yapıyoruz.

Teşekkür ederim yardımın için bu ağırlık antrenmanları için illa fitnessa gitmem lazımmı yoksa evde çalışsam aynı sonucu elde eder miyım?

Hiç ağırlık antrenmanı yapmadıysan evde biraz araştırarak ilerleme kaydedersin ama bir yerden sonra salon gerekli.

Ama vücut geliştirmeci gibi değil bir atlet gibi çalışman lazım senin amacın kaslarını büyütmek değil kuvvetlendirmek. Yani şöyle diyeyim senin amacın 10 saniyede 300 kg kaldırmak değil 1 saniyede 150 kg kaldırmak sayıları salladım örnek veriyorum.

Basketbolda 10 saniyen yok hızlı ve patlayıcı şekilde koşman sıçraman lazım.

Hiç ağırlık antrenmanı yapmadıysan evde biraz araştırarak ilerleme kaydedersin ama bir yerden sonra salon gerekli.

Ama vücut geliştirmeci gibi değil bir atlet gibi çalışman lazım senin amacın kaslarını büyütmek değil kuvvetlendirmek. Yani şöyle diyeyim senin amacın 10 saniyede 300 kg kaldırmak değil 1 saniyede 150 kg kaldırmak sayıları salladım örnek veriyorum.

Basketbolda 10 saniyen yok hızlı ve patlayıcı şekilde koşman sıçraman lazım.
teşekkür ederim tüm tavsiyelerin için

Bende de aynı durum var hevesli oynuyorum çünkü çok seviyorum fakat yorulunca hiçbir şey yapamiyorum. Bu arada kiloyla alakası olabilir mi? 1.76 boy 74 kilo

Ne kadar koşmam lazım peki
Sadece kilo da balirlemez ama ortalamaya göre bakarsak normal bir kilo.
Ben basketbolu obez, de oynadım, sıska da oynadım, normal de oynadım fitt de oynadım. O 7 yıl içinde 4 formu da yaşadım.
Tabiki en iyi oynadığım dönem beklendiği gibi fitt olduğum dönem.
Boyum 1.70 bu arada. 13 yaşında durdu.
Bu boyla 3m potaya desteksiz smaç basmışlığım var. Tam potaya basabilir miydim bilmiyorum. Düzenli çalışmam Covid ile kesilmişti.

Sadece kilo da balirlemez ama ortalamaya göre bakarsak normal bir kilo.
Ben basketbolu obez, de oynadım, sıska da oynadım, normal de oynadım fitt de oynadım. O 7 yıl içinde 4 formu da yaşadım.
Tabii ki en iyi oynadığım dönem beklendiği gibi fitt olduğum dönem.
Boyum 1.70 bu arada. 13 yaşında durdu.
Bu boyla 3M potaya desteksiz smaç basmışlığım var. Tam potaya basabilir miydim bilmiyorum. Düzenli çalışmam COVID ile kesilmişti.

Vay be çok iyi ziplamişsiniz ben bu boyla turuncuyu elleyemiyorum.

Vay be çok iyi ziplamişsiniz ben bu boyla turuncuyu elleyemiyorum.
Evet. Çalışınca oluyor vallaha. İlk smaç bastığımda sadece 1 arkadaşım görmüştü ve ben söyleyince o da savununca "Vallaha smaç bastı" deyince diğerleri gülüyordu. Sonra bir süre daha geçince maç ortasında bastım (2.90 pota) orada daha da epik oldu 😃

Tabi bu sadece biraz zevk meselesi. Yoksa ben kısa biri olarak genelde boyumdan faydalanmak amaçlı alçaktan çalıma oynarım.

Hocam aynı sorun bende de vardı evin içinde bile ilk gün 1 2. gün 1 3.gün 2 tur tarzı koşup vücudunuzu buna alıştırabilirsiniz ayrıca uyku düzeninize ve su tüketiminize dikkat edin hala aynı problem varsa bir doktora görünmekte fayda var.

Hocam aynı sorun bende de vardı evin içinde bile ilk gün 1 2. gün 1 3.gün 2 tur tarzı koşup vücudunuzu buna alıştırabilirsiniz ayrıca uyku düzeninize ve su tüketiminize dikkat edin hala aynı problem varsa bir doktora görünmekte fayda var.

Hocam konuyu açtığımdan bu yana çok şey değişti antrenmanda eskisinin 5'te 1i gibi yoruluyorum galiba alıştım artık ayrıca yorulunca dahada zorluyorum kendimi sınırlarımı aşmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı