Basketbola başlamak istiyorum

hocam önerebileceğiniz kanal var mı?
Ege Fitness, çok yararını gördüm bu adamın gerek basketbol gerek fitness gerek kondisyon bayağı yararlı içerikleri var.
Öncelikle teşekkürler hocam.

Atış şekli dediğim şu bilekle alakalı olan işte.
Ve crossover hareketi mi o hareket nasıl kolay ya o kadar denedim beceremedim.
Hocam ciddiyim o bahsettiğiniz çok kolay, bir video bırakayım da izleyin, adamlar neler yapıyor ben bunu mu yapamayacağım diye geçirin içinizden. 1, 2 haftada öğrenmiştim ben, sonrası azim ve kararlılığa kalıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O bacak arasından geçirme şeyini 4. sınıfta falan yapıyordum, işe yarayabilmesi için bayağı hızlı yapmak gerekiyor o hareketi. 2-3 yıl oynarsan kendiliğinden öğrenirsin. Ben ilkokulda falan çok oynardım sonra sınıfların dağılması yüzünden bıraktım.

Bazı basit bilgi ve taktikler vereyim bari,
Turnike atarken topu sektirmeden en fazla 2 adım atabilirsin.
Turnike atarken topu sırtından geçirerek atarsan blok yemen neredeyse imkansız oluyor.
Topu yere yakın ve hızlı sektirirsen topun alınması zorlaşır.
Son olarak, atış yapmak çalım atıp havalı olmaktan daha çok işe yarıyor.

Aklıma gelirse daha eklerim.

Teşekkür ederim hocam, tavsiyeleriniz için.

Tabii ki var hocam. İnternetten videolar izleyerek bile öğrenebilirsiniz. Ama kurslar gerçekten çok işe yarıyor. Basketbol candır sakın bırakmayın.

Ben kurs a gittim de öğrendim. Maalesef benim sokakta öğrenebilecek şansım yoktu. Buralar pek tekin yerler değil.

Hocam kurslar da iyidir de profesyonel yapmayacağım için sporu, gereksiz olur bence.

Ege fitness, çok yararını gördüm bu adamın gerek basketbol gerek fitness gerek kondisyon bayağı yararlı içerikleri var.

Hocam ciddiyim o bahsettiğiniz çok kolay, bir video bırakayım da izleyin, adamlar neler yapıyor ben bunu mu yapamayacağım diye geçirin içinizden. 1, 2 haftada öğrenmiştim ben, sonrası azim ve kararlılığa kalıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam izlerken gaza geliyorum da
Uygulama ya çalıştığım da yine bir şey yapamıyorum.

Hep aynı şeyleri öğretiyorlar, kursa gidip ligde oynayan bir sürü arkadaşımla maç yaptım, hepsi ezbere oynuyor değişik bir hareket, durum gördüklerinde tepkisiz kalıyorlar, her kurs aynı değil fakat benim karşılaştığım ve analiz ettiğim kadarıyla ezbere dayalı oynuyorlar. arkadaşın durumu müsaitse kursa pek gerek yok.
Hocam kaliteli eğitim verenler var. Benim gittiğim kurstaki öğrenciler Güney Kore'ye gidip kazanmışlardı. Ayrıca fiyatı da uygundu.

Hocam izlerken gaza geliyorum da
Uygulama ya çalıştığım da yine bir şey yapamıyorum.
Hocam basitten başlayın, oturun bacaklarınızı top geçecek şekilde açın ve topu oradan geçirin sürekli bir adım sonrası bunu ayakta yapmak. Unutmayın her şey crossover değildir, crossover yaparak rakibi şaşkına çevirebilirsiniz fakat bitirebilmek önemli. Bitiremezseniz boş bir hareketten ibaret olur.

Kuralları internetten vs öğrenebilirsiniz. İlk başlarda top sektirme hareketlerini öğrenmelisiniz. Dribbling diye geçiyor. Dediğiniz bacak arası vs hareketler Crossover diye geçer ve biraz daha ileride öğrenmenizi tavsiye ederim onları top kontrolünüz artınca.
Turnike öğrenin, adımlamaları doğru yaparak. Ardından şut atmayı öğrenip bir şut tarzı geliştirin. İnterneteki videolardan bulabilirsiniz. Bolca şut atın, ilk başta yakından sonra orta mesafe. Limon veya Knock-out gibi oyunları öğrenin düz şut atmak sıkıcı gelirse. Birazda arkadaşlarınızla pas çalışın. Özellikle kafa üstü pası taç kullanır gibi atmayın, futbol oynadığınız için söylüyorum.
Başlangıç için bunlar yeterli olur. 12 yaşımdan beri oynuyorum (son birkaç yılda az oynadım) 26 yaşındayım.
Sonra basket maçları izleyin. Topu nasıl sürdükleri, şutu nasıl attıkları, hangi durumda nasıl bir hamle yaptıkları, ne zaman pas verip ne zaman şut çekmeyi tercih ettiklerine dikkat edin. Birde hevesinizi kırmak istemem ama smaç olayına heveslenirseniz oldukça zor birşey. Topsuz şekilde bileğinizi çembere sokabilmeniz lazım zıplayınca smaç vurabilmek için. Bize ölçüyü böyle söylerlerdi. Yinede Air alert gibi zıplama programları işe yarar zıplamanızı artırmak isterseniz.
Sırtı dönük hücum, içeri girmek, şut çekmek, adam geçmek gibi hareketlere bakın.

Hocam basitten başlayın, oturun bacaklarınızı top geçecek şekilde açın ve topu oradan geçirin sürekli bir adım sonrası bunu ayakta yapmak. Unutmayın her şey crossover değildir, crossover yaparak rakibi şaşkına çevirebilirsiniz fakat bitirebilmek önemli. Bitiremezseniz boş bir hareketten ibaret olur.

Tamam hocam dediğiniz gibi deneyeceğim ama feyk atmak falan çok önemli değil mi?

Hocam kaliteli eğitim verenler var. Benim gittiğim kurstaki öğrenciler Güney Kore'ye gidip kazanmışlardı. Ayrıca fiyatı da uygundu.
Öyle bakmamalısınız hocam, kazanmak, kaybetmek bir yere kadar, karşı takımı bilmiyoruz kimdir, nedir? Yaşları kaçtı?
Tamam hocam dediğiniz gibi deneyeceğim ama fake atmak falan çok önemli değil mi?
Fake atarsınız herkes bakar, tebrik eder fakat sayı almazsanız bir anlamı kalmaz hocam. Önemli tabii fakat sadece bacak arasından geçirerek atılmaz o fakeler. Fake crossoverdan ibaret değildir, akıl oyunu diyebiliriz aslında.

Kuralları internetten vs öğrenebilirsiniz. İlk başlarda top sektirme hareketlerini öğrenmelisiniz. Dribbling diye geçiyor. Dediğiniz bacak arası vs hareketler Crossover diye geçer ve biraz daha ileride öğrenmenizi tavsiye ederim onları top kontrolünüz artınca.
Turnike öğrenin, adımlamaları doğru yaparak. Ardından şut atmayı öğrenip bir şut tarzı geliştirin. İnterneteki videolardan bulabilirsiniz. Bolca şut atın, ilk başta yakından sonra orta mesafe. Limon veya Knock-out gibi oyunları öğrenin düz şut atmak sıkıcı gelirse. Birazda arkadaşlarınızla pas çalışın. Özellikle kafa üstü pası taç kullanır gibi atmayın, futbol oynadığınız için söylüyorum.
Başlangıç için bunlar yeterli olur. 12 yaşımdan beri oynuyorum (son birkaç yılda az oynadım) 26 yaşındayım.
Sonra basket maçları izleyin. Topu nasıl sürdükleri, şutu nasıl attıkları, hangi durumda nasıl bir hamle yaptıkları, ne zaman pas verip ne zaman şut çekmeyi tercih ettiklerine dikkat edin. Birde hevesinizi kırmak istemem ama smaç olayına heveslenirseniz oldukça zor birşey. Topsuz şekilde bileğinizi çembere sokabilmeniz lazım zıplayınca smaç vurabilmek için. Bize ölçüyü böyle söylerlerdi. Yinede Air alert gibi zıplama programları işe yarar zıplamanızı artırmak isterseniz.
Sırtı dönük hücum, içeri girmek, şut çekmek, adam geçmek gibi hareketlere bakın.
çok saolun hocam benim smaç atma gibi bi hevesim yok oyunu kurallarına göre oynayıp
şu crossover hareketini de becersem yeter

Yeni konular

Geri
Yukarı