Basketbola başlamak istiyorum

Daha fazla  
Hayır etkilemez ama vücut çalışmanı öneririm hem basketbolda birebir mücadele de hem de atışlarda etkili olur. Bütün sporları da çorba etmeni önermem önce birisini adamakıllı öğren sonra diğerine geç. Bütçeyi de çok zorlar diğer türlü.
Aradan zaman geçti evet biliyorum, basketbola ne bi ilgim ne de nefretim var aksine öğrenmek istiyorum. Ancak kilom yüzünden özgüvensizlik var kilo alma sorunum sanırım sahip olduğum "Marfan Sendromu" adlı genetik rahatsızlık. Uykuyu sevmiyorum çok fazla ama bu ara babamın "uyursan kilo alırsın" sözüne uymaya çalışıyorum. 16 yaşıma gireli 1 ay olmadı boyum 1.95 kilom ise 60-65 arası, yani evet tam bir zarganayım. Fitness'a gittim geçen sene şubat ayında yaklaşık 1 ay her gün gittim 1 ayda bile kilomda bir artış boyumda ise durma oldu (1.87-89dum). Ancak hastaneden gelen ebeveynlerim artık Fitness'a gidemeyeceğimi, çünkü ağır kaldırmanın hastalığım yüzünden çok tehlikeli olduğunu öğrenmişlerdi. Ben ise ısrar ettim bizzat doktorlara ancak gözümü korkuttular felç kalabilir ya da ölebilirsin gibi ithamlarda bulundular. Bi tavsiyeniz varsa yazmanızı rica ederim...

Geri
Yukarı