Çözüldü Basketbolda steps nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmetcancınar

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta da gördüğünüz gibi steps nedir? Okulda arkadaşlarla oynarken yok topu tutup 2 adım atabilirsin yok bir ayağın sabit kalacak yok top taşıma falan diyorlar bu kavramları bana anlatır mısınız?

Çözüm
Topu sektirmeden 2 adım atabilirsin, ikinci adım sonunda topu elinden çıkarmak zorundasın. Bir ayağın sabit kalma muhabbeti de şu; elinde top var ve rakip savunma yapıyor. Tek ağayın sabit durma koşuluyla istediğin şekilde dönerek topu saklayabilirsin. Ama sabit ayağın hareket ederse steps sayılır.
Topu sektirmeden 2 adım atabilirsin, ikinci adım sonunda topu elinden çıkarmak zorundasın. Bir ayağın sabit kalma muhabbeti de şu; elinde top var ve rakip savunma yapıyor. Tek ağayın sabit durma koşuluyla istediğin şekilde dönerek topu saklayabilirsin. Ama sabit ayağın hareket ederse steps sayılır.

Çözüm
Gördüğün üzere basit bir aramayla ne olduğunu öğrenebilirsin.20 saniye almayacak işlerin sorulmasından nefret ediyorum.
1649844320670.png

Geri
Yukarı