Basketbol'da 2 adım atıp atış yapmak steps mi?

Hello

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, turnikeye çıkarken 2 kişi blok'a geliyor. Bende hızımı düşürüp pota altında topu tutuyorum (o ara bekliyorum) blok atıcak arkadaşı ittirip (o anda 1-2 adım atıyorum) sonra zıplayıp atış atıyorum. Buna steps diyorlar. Var mı böyle bir kural?

Bildiğim kadarıyla topu eline alırsan daha onu süremez ve atmak zorunda olursun. Bu yüzden steps demiş olabilirler. Ama ben de yanlış biliyor olabilirim.

Turnikeye çıkarken demişsin. Hareket edip yani topu 1-2 adım sürüp bekleyip tekrar yürürsen steps olur. O arada pas atmak zorundasın veya şut atacaksın.

Dediğini doğru anladıysam yaptığın steps olur. Pota altında topu tutup sabit iken 2 adım stepsdir. Şöyle açıklayım topu tutup durduktan sonra adım alamazsın en fazla bir ayak sabit olsuğun yerde hareket edersin 2 adım alabilmen için koşarak yapmak zorundasın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı