Basketbolda topu bilekten nasıl çıkarmalıyız ?

• Konuyu başlatan t3ff
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

t3ff

Decapat
Doğru şekilde atınca top gitmiyor. Anlamıyorum. Nasıl çıkaracağım? Doğru şekilde atış yapınca zıplayışım çok garip geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışana kadar sanki tuhaf bir görüntün varmış gibi gelebilir sana. Ben de bir dönem öyle zannederdim. Ama pratik yaptıkça kendi vücuduna ve atışına daha çok hakim oluyorsun. Bilekten atış her zaman daha iyi sonuç verir. Bir de atış yaparken panyadaki çemberin arka kısmına bakarak atış yap. Farkedilir bir başarı artışı sağlarsın:)

Alışana kadar sanki tuhaf bir görüntün varmış gibi gelebilir sana. Ben de bir dönem öyle zannederdim. Ama pratik yaptıkça kendi vücuduna ve atışına daha çok hakim oluyorsun. Bilekten atış her zaman daha iyi sonuç verir. Bir de atış yaparken panyadaki çemberin arka kısmına bakarak atış yap. Farkedilir bir başarı artışı sağlarsın:)
Teşekkürler efenim. Crossover için yaptığınız yorumları uyguluyorum. Birde o kadar başüstü çıkarmaya gerek var mı ?

o kadar başüstü çıkarmaya gerek var mı ?
Crossover için ayak bileklerini ne kadar iyi kullanıyorsan o kadar iyisin demektir:) Yani baş üstü çıkarabilirsin fakat blok yememek için kısa sürede elden çıkarman lazım. Çünkü rakibin de direk seninle beraber yükselecek. Bence çalış ama amacın en kısa zamanda zıplarken topu elden çıkarmak olsun. Doğru zamanlama yani. Yoksa blok yiyip karşıya koz verip moralin bozulur:) Eğer baş üstünden hızlı ve isabetli çıkarabiliyorsan zaten kopar gidersin. Geriye çekilerek de çıkarabilirsin ama riskli biraz:)

Crossover için ayak bileklerini ne kadar iyi kullanıyorsan o kadar iyisin demektir:) Yani baş üstü çıkarabilirsin fakat blok yememek için kısa sürede elden çıkarman lazım. Çünkü rakibin de direk seninle beraber yükselecek. Bence çalış ama amacın en kısa zamanda zıplarken topu elden çıkarmak olsun. Doğru zamanlama yani. Yoksa blok yiyip karşıya koz verip moralin bozulur:) Eğer baş üstünden hızlı ve isabetli çıkarabiliyorsan zaten kopar gidersin. Geriye çekilerek de çıkarabilirsin ama riskli biraz:)
Step Back miydi onun ismi ?

Aynen. James Harden bunu çok yapar mesela ve her oyuncu da yer bunu. Gerçi benim için bunu en iyi yapan adam Efes'in eski oyuncusu Petar Naumoski idi. Hiç sektirmezdi:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı