Başladığım oyunu bitiremiyorum

mamii58

Picopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyuna giriyorum ama bir görevi yapamadığımda bayıyor sıkılıyorum, bitiremiyorum. Buna nasıl çözüm bulurum?

Bu biraz günümüzün insanlarının sıkıntısı özellikle "Tiktok tarzı" diyeceğimiz kısa ve adrenalin yüklü videolar insanlara gerekli dopamin ihtiyacını çok hızlı verebildiği için oyunlarda uzun süren, temposu düşen veya oyuncudan bir şey bekleyen noktalarda oyuncuların hevesi kaçabiliyor bunun üstüne internette sonsuz oyun olduğu için oyuncuları oyun için kendini zorlamaya iten bir şey olmuyor.

Bu bende de oluyor artık sadece Ultimate Team, Assetto Corsa ve sıkmayan metacritic must play oyunlar oynuyorum. Eğer bir oyun beni sıkarsa daha fazla oynamıyorum direk siliyorum ve artık yaşım itibarıyla oyunlardan eski zevki pek alamıyorum ek olarak yeni oyunların sürekli tekrara düşmeside sıkılmama neden oluyor. Eskiden 2013-2018 yıllarında her oyunu sıkılmadan oynardım. Bu durumda açık dünya oyunlarına ara vereceksin ve çizgisel ilerleyen kaliteli oyunları araştırıp onları oynayacaksın daha az sıkılırsın.

Bu bende de oluyor artık sadece Ultimate Team, Assetto Corsa ve sıkmayan metacritic must play oyunlar oynuyorum. Eğer bir oyun beni sıkarsa daha fazla oynamıyorum direk siliyorum ve artık yaşım itibarıyla oyunlardan eski zevki pek alamıyorum ek olarak yeni oyunların sürekli tekrara düşmeside sıkılmama neden oluyor. Eskiden 2013-2018 yıllarında her oyunu sıkılmadan oynardım. Bu durumda açık dünya oyunlarına ara vereceksin ve çizgisel ilerleyen kaliteli oyunları araştırıp onları oynayacaksın daha az sıkılırsın.

O yüzden tekrar TLOU başlayacağım ama ondan da sıkılacağım diye korkuyorum.

O yüzden tekrar TLOU başlayacağım ama ondan da sıkılacağım diye korkuyorum.

Orijinal The Last of Us'ı 20 kere bitirmişimdir, başyapıt oynadığım en iyi oyundur. Remake haliyle tekrar başladım ama beğenemedim 2013 havasını yaşayamadım şu an bile ilk oyunu oynarken vay be 11 yıl önce çıkmış ne oyun yapmış adamlar diyorsun. Persona 3 reload ve Persona 5 royal oynayabilirsin. İngilizcen iyiyse anlayarak oynarsan Persona 5 royal hakikaten çok kaliteli bir oyun 100 saat üzerinde oynadım ve sıkılmadım.

Geri
Yukarı