Başlangıç için 250CC super Sport motor önerisi

MT060915

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
2 yıl boyunca yüksek CC'li touring motorlarda artçılık yaptım.
Benelli trk 502'yi ortalama 10 saat, 60-80 hızlarında otobanda kullandım.
Yaşım 19, boyum 194, kilom 91 ve mesomorph vücut tipine sahibim.

Altımda küçük durmayacak kalıplı bir motor istiyorum, çevremdekiler kalıplı olması için touring öneriyor fakat ben super Sport veya racing istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Hocam boyunuzdan ötürü 250CC'lik küçük bir motosikleti size önermem. Rahat edemezsiniz diye düşünüyorum. Bütçe belirtmemişsiniz ama şu an en fiyat performans ürünü olarak görünen motosiklet bajaj pulsar rs200 gibi duruyor. Enduro bir modele bütçeniz yeterse NC 750S bakabilirsiniz. 2015-2018 civarı bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

250cc'le başlamak yerine 125cc daha iyi olabilir. Kesinlikle ABS'li bir motor alın.
Adam 1.94'üm diyor. Okumuyor musun? Rahat rahat sürebilmesi için en az 400-500 CClik bir makine ile başlaması gerek bile. Başlangıçta alınan motorun CC'sinin eğitim alındığı sürece hiçbir önemi yok. 1000 CC'lik motosikletle de başlanır. Yanlış yönlendirmeyi bırakın artık insanları.

Hocam boyunuzdan ötürü 250CC'lik küçük bir motosikleti size önermem. Rahat edemezsiniz diye düşünüyorum. Bütçe belirtmemişsiniz ama şu an en fiyat performans ürünü olarak görünen motosiklet bajaj Pulsar RS200 gibi duruyor. Enduro bir modele bütçeniz yeterse NC 750S bakabilirsiniz. 2015-2018 civarı bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam etrafımdakiler can sağlığım için acemiliğimi atana kadar 125CC'lik motor kullanmamı tavsiye ettiler fakat boyum ve kilomdan dolayı rahatlığımın 0 olacağını düşündüğüm için 250CC yazdım. Yanlış düşünüyorsam veya bir şey eklemek isterseniz çok yardımcı olursunuz.

Hocam etrafımdakiler can sağlığım için acemiliğimi atana kadar 125CC'lik motor kullanmamı tavsiye ettiler fakat boyum ve kilomdan dolayı rahatlığımın 0 olacağını düşündüğüm için 250CC yazdım. Yanlış düşünüyorsam veya bir şey eklemek isterseniz çok yardımcı olursunuz.
Etrafındakiler tamamiyle yanlış düşünüyorlar. Çünkü bilmiyorlar. Mayıs ayında motosiklete başladım. Nisan ayında motosiklete dair hiçbir şey bilmiyordum. Mayıs ayında ehliyetimi aldım ve sonrasında 750 CC'lik motosikletimi satın aldım. Aldıktan 1 hafta sonra ileri sürüş eğitimi aldım ve şu anda CC yükseltmek için motosikletimi satıyorum bile. Eğitim alındıktan sonra istediğiniz CC ile ile başlayabilirsiniz. "Acemilik atmak" diye bir şey yok motosiklette. Eğitimle ya da eğitimsiz başlayan motorcu var.

Ölmek istiyorsa buyursun alsın. Sen git 1000'likle başla helvanı yiyelim.
İleri sürüş eğtitimi almadığın yazdığından anlaşılıyor zaten. Bilmiyorsanız bari insanları yanlış yönlendirmeyin. Bilmemek yanlış değil.

Altımda küçük durmayacak kalıplı bir motor istiyorum, çevremdekiler kalıplı olması için touring öneriyor fakat ben super Sport veya racing istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Hocam bütçen nedir?

İleri sürüş eğtitimi almadığın yazdığından anlaşılıyor zaten. Bilmiyorsanız bari insanları yanlış yönlendirmeyin. Bilmemek yanlış değil.

Hocam bütçen nedir?
Aynen 1 hafta eğitim alıyorsun sonra dünya şampiyonluğuna falan da katılıyorsundur sen, çünkü ileri sürüş eğitimi almışsın.

Hocam neredeyse tüm popüler 125CC motorların üzerine binebilme fırsatım oldu ve dizlerimi bile zor kırıyorum.

MT25 ABS'ye bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı