Başlangıç için açık dünya aksiyon oyunu önerisi

Octafox

Hectopat
Merhaba. Ben daha önce açık dünya oyunu oynamadım. Sadece GTA 5 oynadım. Onu da sadece milleti kesip biçmek için oynuyordum. Açık dünya oyunlarını pek sevmem ama sevmek istiyorum. Bol bol silahlı aksiyona girebileceğim, yan görevleri eğlenceli ve vuruş hissi tatmin edici olan bir oyun tavsiye eder misiniz? Bütçem 450 TL.

Merhaba. Ben daha önce açık dünya oyunu oynamadım. Sadece GTA 5 oynadım. Onu da sadece milleti kesip biçmek için oynuyordum. Açık dünya oyunlarını pek sevmem ama sevmek istiyorum. Bol bol silahlı aksiyona girebileceğim, yan görevleri eğlenceli ve vuruş hissi tatmin edici olan bir oyun tavsiye eder misiniz? Bütçem 450 TL.

Batman Arkham serisi, tam söylediklerine uygun, Batman Arkham City'den başla açık dünya seviyorsan, söylediğin kriterlerin hepsi oyunda mevcut.

Ateşli silah var mı onda?
Şimdi şöyle anlatıyım spoiler vermeden. Biz de silah yok fakat ufak tefek eşyalar var, sen silahlı adamlara karşı vs. savaşıyorsun.

Saints Row The Third/Saints Row 4 ve Saints Row: Gat out of the Hell
Ciddiyetten epey uzak, kara mizah dolu keyifli bir açık dünya oyunu serisi. GTA gibi araba çalayım, çeşit çeşit silahla kaos yaratayım, yolda yürüyen sivillere SmackDown hareketleri ile (gerçekten bu hareketleri yapabiliyorsun) cehennemi yaşatayım dersen daha iyisini bulamazsın.

Ciddi bir oyun olsun istersen de Sleeping Dogs hikayesinin gayet keyifli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca GTA ve Saints Row'un aksine bu oyun profesyonel yakın dövüş mekanikleri ile dolu.

Hem ciddi olsun hem de yakın dövüşten ziyade ben silahın da bol olduğu bir oyun istiyorum dersen, Watch Dogs işini görebilir. Hem oynanışı ciddi, hem hikayesi ciddi hem de diğer açık dünya oyunlarının aksine açık dünyada Hacker özelliklerimiz sayesinde epey özgün naneler yiyebildiğimiz ilk oyun oluyor kendisi sanırım.

Açık dünya fps oyunu da önerebilir misiniz? Fps çok severim.
Açık dünya FPS diyince aklıma ağırlıklı olarak hayatta kalma tür oyunlar geliyor. Detaya girmeden saymak gerekirse;

The Forest: Uçakla bir adaya düşüyoruz. Olay yalnızca hayatta kalmakla başlayıp çok gizemli ve çekici bir arayışa dönüyor. Ateşli silahlar yok.

Stranded Deep: Yine uçakla bir adaya düşüyoruz. Olay bu sefer tamamen hayatta kalmaya odaklı. Oyunun temelde bir hikayesi yok diye biliyorum. Adalardan adalara geçerek hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Subnautica: Gezegenler arası yolculukta çoğunluğu denizden oluşan bir gezegene düşüp bir yandan gezegenden kurtulmaya çalışırken diğer yandan üstün teknoloji geliştirerek hayatta kalmaya uğraşıyoruz. Sonra bu gezegende keşfedilmesi gereken başka naneler olduğunu da gördüğümüzde hikayesi derinleşiyor.

7 Days to Diye: Açık dünya zombi hayatta kalma oyunu. Kendi yapılarını inşa edip geceleri kök söktüren devasa zombi sürülerine karşı mücadele ediyorsun. Tahmin edersin ki ateşli silah çeşitliliği var.

Cyberpunk 2077: Anlatacak pek birşey yok zaten biliyorsundur.

Aklında daha spesifik kategoriler varsa yardımcı olurum

Yeni konular

Geri
Yukarı