Başlangıç için C vs C++ vs C#

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Odios01

Hectopat
Merhabalar. Programlama dili öğrenmek istiyorum ancak hangisini öğreneceğim daha karar vermedim. İlk başta hangisini öğrenmeliyim?
İnternette baktığımda "Başta C öğrenin sonra diğerlerini öğrenirsin", "C++ öğren", "İlk C# öğren" gibi yorumlar sebebiyle kafam çok karışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Programlama dili öğrenmek istiyorum ancak hangisini öğreneceğim daha karar vermedim. İlk başta hangisini öğrenmeliyim?
İnternette baktığımda "Başta C öğrenin sonra diğerlerini öğrenirsin", "C++ öğren", "İlk C# öğren" gibi yorumlar sebebiyle kafam çok karışıyor.
C kolaydır. C++ C'nin modifiye halidir diyebiliriz. C ve Cpp normal bir editör ile yazilabilirken C# IDE ister. Biraz ağır çalışır IDE'si. Ama çok kapsamlı bir dildir.

Yardımınız için sağolun.
Udemy kursları alınır mı? Öğrenmek için uygun mu?
Bilgisayar ve yazılım ile ilgili hiçbir içeriğe para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yarar sağlar ama aynı nitelikte ücretsiz kurslar var. BTK akademiye bakabilirsiniz. Zaten ora da Udemy den alıyor.

Bilgisayar ve yazılım ile ilgili hiçbir içeriğe para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yarar sağlar ama aynı nitelikte ücretsiz kurslar var. BTK akademiye bakabilirsiniz. Zaten ora da Udemy den alıyor.
Ücretli kurslara baktığımda birkaç tane daha fazla bilgi içeriyor. Ücretsiz kurslar tam öğretmiyor gibime geliyor nedense. Eğer tam olarak öğreten bir kanal varsa söyleyebilir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı