Başlangıç için gitar önerisi

syrioforel

Hectopat
Daha fazla  
Beyler bayanlar okullar açıldığında gitar kursuna gideceğim. Şu ana kadar hiçbir gitarım olmadı bir tek okuldaki gitardan tutmasını öğrendim o kadar. Sabah akşam metal dinleyen biriyim. İlk gitar için bazıları klasik ve ya akustikle başlamamı önerdi ama bir tanıdığım grg170dx önerdi. Başlangıç için. kararsız kaldım. Elektro gitar çalmayı çok istiyorum. Özellikle sevdiğim şarkıları çalmayı. Acaba direk grg170dx ile başlasam sorun olur mu? Maddi olarak gitar kursu hariç gitar+ e kipmanlar için 700-800 gibi bir bütçem var. Birde Rize'de bildiğiniz güzel gitar kursu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ben yaklaşık olarak 7 senedir gitar çalıyorum. İlk başta klasik gitarla başlaman sana kolaylık yaratır. Sonradan istediğin elektro gitara geçiş yapabilirsin. Gitarı illa kursta öğreneceksin diye bir şey yok. Ben 3 yıl kursa gittim şuan gitmez olaydım diyorum. İnternette gitar çalmakla ilgili o kadar fazla ders var ki onlardan rahatça öğrenebilirsin. Senin keyfine kalmış internetten yapamam diyorsan kursa git.

Gitar çalmayı bilmiyorsan ibanez 170 hatalı bir tercih olur paran boşa gider. 800 tl vermene gerek yok 350-400 tl'ye 2. el bir cort x2 yanına da orta kalite bir amfi işini görür. 1-2 yıl sonra baktın çalabiliyorsun o zaman gitarınla amfini yükseltebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı