Başlangıç için program nasıl?

al3sta

Decapat
Arkadaşlar 2 gün önce bırakmamak kaydıyla spora başladım. Hareket isimlerini, hareketlerin yapılış şekillerini vs. bilmediğimi oradaki hocaya sordum ve hepsinde yardımcı olurum dedi. Bana program olarak ise görseldeki 1 ve 2. gün programlarını verdi ve bunları yaklaşık 2-3 ay boyunca full body şeklinde her gün yapacağım. Dediğim gibi henüz çok yeni olduğum için kesin bir fikir belirtemiyorum sizce nasıl? Bu arada 70 kilo, hafif göbeğim var ama bu programda karın kası ile ilgili bir egzersiz yok. Hocaya söylediğimde o başka bir şeyden kaynaklı dedi ben de tamam dedim. Bu arada, beslenme olayını henüz tam kavrayamadım. Ekmeği, tatlıyı ve çikolata dahil bütün atıştırmalıkları kestim. Ama anlamadığım protein, kalori hesabını vs. nasıl yapacağım? Örneğin 1 tabak yediğim x yemek kaç kalori nasıl bilebilirim? Her gün pilav mı yemem lazım? Spordan önce karbonhidrat alın diyorlar ama kahvaltıda ekmek yemiyorum mesela sadece yumurta, peynir, zeytin ve yulaf. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Gün
MQ7kNvgE6ijdY&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.png
2. Gün
cQ7kNvgG7EIea&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.png

Yeni konular

Geri
Yukarı