Başlangıç için Programlama Dili Önerisi

PALGOW

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Mühendisi
Ben C , C# veya C++ öğrenmek istiyorum. İlk hangisini öğrenmeliyim? C hepsinin temeli diyorlar ne kadar doğru? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

C hepsinin temelidir. Java, C#, C++, Flutter ve diğer birçok dil C'den türemedir. Bana kalırsa C'den başlanan daha iyi olacaktır senin için. Yukarıdaki saydığım dillerim birçoğunun yazımı birbirine benzer, sadece printf yerine System.out.print dersin. Python dili de en kolay öğrenilen diller arasındadır. Seçim senin dostum. Hangisinden başlarsan başla, mantığını oturt sadece, yazımı öğrenmesi 1-2 ay sürer.

programlamaya-nereden-baslamaliyim_1378440.png

İlk yüklemede resmin yarısı yüklenmemiş, yeniledim.

Son düzenleme:
Bence javada öğrenebilirsin biraz kolaydır hazır kod kütüphanelerini doğru yerlere koyarak ilerleyebilirsin vede android uygulaması geliştirmek içinde kolay ve ideal.

Ne yapmak istiyorsunuz ? Önce buna karar verin. Kağıt üzerinde istediğiniz dil ile istediğinizi yapabilirsiniz. Misal: oyun programlamak istiyorsanız C öğrenmek F1 yarışlarına tank ile katılmak gibi bir şey. Evet yarışırsınız fakat emin olun F1 yarışlarına katılmak için tankdan daha iyi alternatifler var.

Ne yapmak istiyorsunuz ?

Ben Ruby ile başladım bugün. Eğlenceli bir yazımı var gibi. Ayrıca hepsinden basit olduğu söyleniyor. Ben özgüven kazanmak için tercih ettim. Basit olsa da sonuçta bir dil öğrenmiş olacağım. Tavsiye ederim ama iyice araştırmadan benim sözüm ile hareket etmeyin. Yanlış bir yönlendirmede kimsenin vebalini üzerime almak istemem.

Önce doğru yazın, Python o. Ayrıca illa Python'dan başlanacak diye birşey yok, C öğrenmek isterse C++'tan başlayabilir.
Python ile ilgili bir şey kastetmedim ben ama?
Ne yapmak istiyorsunuz ? Önce buna karar verin. Kağıt üzerinde istediğiniz dil ile istediğinizi yapabilirsiniz. Misal: oyun programlamak istiyorsanız C öğrenmek F1 yarışlarına tank ile katılmak gibi bir şey. Evet yarışırsınız fakat emin olun F1 yarışlarına katılmak için tankdan daha iyi alternatifler var.

Ne yapmak istiyorsunuz ?
Oyun ve uygulama.
Oyun pc açısından uygulama Android uygulaması.
Bir de bana anlatan biri olmalı. Basitçe kanal önerisi olan var mı? Udemy'den almak istemiyorum çünkü para vermek istemiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı