Başlangıç uygulamalarında gözüken Çince uygulama

Helloxcof

Hectopat
Selamlar.
Başlangıç uygulamaları kısmından devre dışı bıraktığım "Discord" uygulaması bilgisayarı açtığımda açılmaya devam ediyordu. Bunun üzerinde tekrar başlangıç uygulamalarına girip kontrol ettim, Discord devre dışıydı. Listenin en altında ne olduğunu bilmediğim "2" isminde bir uygulama vardı. Bug olduğunu düşünüp onu da devre dışı bıraktım ve bilgisayarımı yeniden başlattım. Discord yine açıldı ve bu kez listede "2" ismindeki uygulama gitmiş onun yerine Çince isme sahip başka bir uygulama gelmişti. Biraz kurcaladım ve her seferinde isminin değiştiğini fark ettim.

-Görev yöneticisinde listelenmiyor.
-Denetim masasında listelenmiyor.
-Virüs programları tehdit bulmuyor. (ESET Smart Security Premium kulanıyorum.)
-Bilgisayarıma bu sebeple 3 kez UEFI format attım. Sorunum devam ediyor.
-Bilgisayarımda hiçbir korsan yazılım bulunmuyor.
-Tüm sürücülerim güncel.
-Işletim sistemim Windows 10. orijinal ve güncel.

Bir başka arkadaş aynı sorun için konu açmış fakat sorununu çözememiş. Bilgisayarımda bankacılık işlemleri yaptığım için yaşadığım bu sorun tedirgin olmama sebebiyet veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• olası virüs 2.png
    olası virüs 2.png
    168,9 KB · Görüntüleme: 342
  • olası virüs 3.png
    olası virüs 3.png
    171,7 KB · Görüntüleme: 319
  • olası virüs.png
    olası virüs.png
    158,5 KB · Görüntüleme: 252
Autoruns kullanarak başlangıç ögelerinizi kontrol edebilir misiniz? Ayrıca herhangi bir emülatör yazılımını sisteminizde bulunduruyor musunuz?

Autoruns kullanarak başlangıç ögelerinizi kontrol edebilir misiniz? Ayrıca herhangi bir emülatör yazılımını sisteminizde bulunduruyor musunuz?
İlginize teşekkür ederim.
Herhangi bir emülatör kurdunuz mu?
Hayır dostum.

Dosya Ekleri

• s.png
    s.png
    110,6 KB · Görüntüleme: 228
  • s2.png
    s2.png
    107,3 KB · Görüntüleme: 210
Autoruns'ı yönetici olarak çalıştırdıysanız, ikinci görselde bulunan Adobe Type Manager ögesine sağ tıklayarak silebilirsiniz. Everything kısmındaki ögelerin yüklenmesini biraz daha bekleyebilirsiniz ve sarı olarak belirtilmiş ögelere sağ tıklayarak, temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adobe Type Manager ögesini temizledikten sonra başlangıç kısmını kontrol ediniz. Hâlâ daha orada Çince bir öge bulunuyorsa, bildirebilirsiniz. @Helloxcof

Autoruns'ı yönetici olarak çalıştırdıysanız, ikinci görselde bulunan Adobe Type Manager ögesine sağ tıklayarak silebilirsiniz. Everything kısmındaki ögelerin yüklenmesini biraz daha bekleyebilirsiniz ve sarı olarak belirtilmiş ögelere sağ tıklayarak, temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adobe Type Manager ögesini temizledikten sonra başlangıç kısmını kontrol ediniz. Hâlâ daha orada Çince bir öge bulunuyorsa, bildirebilirsiniz. @Helloxcof
Adobe Type Manager öğesini silmeye çalıştığımda ''Settings derived from imported logs cannot be modified'' mesajı alıyorum. Bu öğe dışında sarı olarak belirtilmiş öğe bulunmuyor.

Silmeye çalıştığınızda uyarı vermesi pek de normal değil. Autoruns aracının işlemini sonlandırıp, tekrardan yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca; Windows arama çubuğunuza "msconfig" yazıp, Sistem yapılandırması aracını çalıştırın ve "Hizmetler" bölümünden "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" diyerek bilinmeyen bir hizmetin olup olmadığını kontrol ediniz.

Silmeye çalıştığınızda uyarı vermesi pek de normal değil. Autoruns aracının işlemini sonlandırıp, tekrardan yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca; Windows arama çubuğunuza "msconfig" yazıp, Sistem yapılandırması aracını çalıştırın ve "Hizmetler" bölümünden "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" diyerek bilinmeyen bir hizmetin olup olmadığını kontrol ediniz.
Autoruns aracına sağ tık yaptığımda yönetici olarak çalıştır seçeneği çıkmıyor. Mesajınızda defalarca yönetici olarak çalıştır demiştiniz. Fakat ben bu seçenek çıkmadığı için bu detayı atladım. Listelenen hizmetler ektedir.

Dosya Ekleri

• x.png
    x.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 288
Autoruns aracına sağ tık yaptığımda yönetici olarak çalıştır seçeneği çıkmıyor. Mesajınızda defalarca yönetici olarak çalıştır demiştiniz. Fakat ben bu seçenek çıkmadığı için bu detayı atladım.
Autoruns'ı yönetici olarak çalıştırmadığınızda, sistem içerisindeki değişiklikler yönetici izni ile kaydedilemiyor. .zip formatındaki inen dosyadan Autoruns'ı masaüstünüze sürükleyip, yönetici olarak çalıştırmayı denemiştiniz, değil mi? Bu şekilde yaptıysanız ve gözükmüyorsa, bu durum pek de normal gibi gözükmüyor açıkçası.

Paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsündeki, "Hizmetler" kısmında bir sorun gözükmüyor.

Ayrıca şunu da sormak istiyorum; ESET Smart Security Premium ürününü orijinal olarak kullanıyorsunuz, değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı