Başlangıç uygulamalarında gözüken Çince uygulama

Autoruns'ı yönetici olarak çalıştırmadığınızda, sistem içerisindeki değişiklikler yönetici izni ile kaydedilemiyor. .zip formatındaki inen dosyadan Autoruns'ı masaüstünüze sürükleyip, yönetici olarak çalıştırmayı denemiştiniz, değil mi? Bu şekilde yaptıysanız ve gözükmüyorsa, bu durum pek de normal gibi gözükmüyor açıkçası.

Paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsündeki, "hizmetler" kısmında bir sorun gözükmüyor.

Ayrıca şunu da sormak istiyorum; ESET Smart Security Premium ürününü orijinal olarak kullanıyorsunuz, değil mi?

Vakit kaybına sebep olduğum için özür dilerim. Yönetici olarak çalıştırdım ve sarı olarak belirtilmiş Adobe type Manager öğesini sildim. Sarı renkle belirtilmiş başka bir öğe bulunmuyor ve ne yazık ki sorunum devam ediyor.

Dosya Ekleri

• autorun list 1.png
    autorun list 1.png
    111,8 KB · Görüntüleme: 85
  • autorun list 2.png
    autorun list 2.png
    105,3 KB · Görüntüleme: 52
  • son durum.png
    son durum.png
    131,1 KB · Görüntüleme: 84
Windows arama çubuğunuza "Çalıştır" yazıp, içerisine shell:startup yazınız ve orada bulunan ögeleri de kontrol ediniz. ESET yazılımınızın orijinal olup olmadığını da belirtmemiştiniz.

Shell: Startup komutuyla açılan klasör boş. ESET yazılımı orijinal ve güncel. Bilgisayarımda korsan hiçbir yazılım bulunmuyor ve daha önce de bulunmadı. Son çare olarak ESET destek ekiplerinden yardım istemek var aklımda. Verebileceğiniz başka bir tavsiye var mı?

Bu konu hakkında bildiğim her yöntemi sizinle paylaşmış durumdayım. Kaldırmış olduğunuz bir yazılımın kalınıtısından kaynaklanabileceğini düşünerekten, sorunun Autoruns ile çözülebileceğini düşünmüştüm.

Bahsettiğiniz gibi ESET desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. Eğer destek ekibinden de bir sonuç alamazsanız, farklı bir antivirüs veya antimalware yazılımıyla tarama işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin Malwarebytes kullanabilirsiniz.

Farklı güvenlik yazılımlarında da bir belirti çıkmıyorsa, bunun bir sorun olmadığını düşünüyorum. Windows 10 içerisinde olan bir bug sonucu, belirtilen Çince kalıntı kalmış olabilir. Windows Update ile Windows 10'u güncellediğinizde sorun çözülebilir gibi duruyor. Son olarak bahsettiğim iki yöntemi de deneyebilirsiniz.

Hocam EBA canlı ders yapıyor bunu, kaldırmanın iki yolunu biliyorum. Kayıt defterinden silmek ve CC cleaner yükleyip onun başlangıç uygulamaları yerinden silmek.
Sadece EBA canlı ders degil, sebit canlı derste de oluyor ben yaklaşık 3 ay önce fark ettim.

Bu konu hakkında bildiğim her yöntemi sizinle paylaşmış durumdayım. Kaldırmış olduğunuz bir yazılımın kalınıtısından kaynaklanabileceğini düşünerekten, sorunun autoruns ile çözülebileceğini düşünmüştüm.

Bahsettiğiniz gibi ESET desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. Eğer destek ekibinden de bir sonuç alamazsanız, farklı bir antivirüs veya antimalware yazılımıyla tarama işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin Malwarebytes kullanabilirsiniz.

Farklı güvenlik yazılımlarında da bir belirti çıkmıyorsa, bunun bir sorun olmadığını düşünüyorum. Windows 10 içerisinde olan bir bug sonucu, belirtilen Çince kalıntı kalmış olabilir. Windows Update ile Windows 10'u güncellediğinizde sorun çözülebilir gibi duruyor. Son olarak bahsettiğim iki yöntemi de deneyebilirsiniz.

Hocam bu farklı bir şey sizin dediğiniz gibi çözülmüyor canlı ders uygulamalarının eseri.

Şimdi hiçbir uygulama yüklemeden nasıl kaldırılacağını söyleyeceğim. Öncelikle kayıt defterini açıyoruz. Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.

Orada bir Zoom değeri olacak onu sileceksiniz. Diğer yöntem de CCleaner yükleyip onun başlangıç menüsünden kaldirmak. İlk gordugumde çok korkmuştum fakat çok arastirdim, çok denedim. Bunun canlı ders uygulamalarından kaynaklandığını anladım. En az 10 tane arkadasimin, yakınımın bilgisayarını kontrol ettim hepsinde durum ayni. Siz de konuyu açan arkadaşın dediği gibi ayarlar menüsündeki başlangıç uygulamalarına girin, bir görünümuyor, bir görünüyor(eğer sisteminizde EBA varsa) ve her seferinde değişiyor.
Silinecek değer en alttaki "Zoom" değeri.

Dosya Ekleri

• 2.jpeg
    2.jpeg
    246 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Hocam EBA canlı ders yapıyor bunu, kaldırmanın iki yolunu biliyorum. Kayıt defterinden silmek ve CC cleaner yükleyip onun başlangıç uygulamaları yerinden silmek.
Sadece EBA canlı ders degil, sebit canlı derste de oluyor ben yaklaşık 3 ay önce fark ettim.

Hocam bu farklı bir şey sizin dediğiniz gibi çözülmüyor canlı ders uygulamalarının eseri.

Şimdi hiçbir uygulama yüklemeden nasıl kaldırılacağını söyleyeceğim. Öncelikle kayıt defterini açıyoruz. Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run.

Orada bir Zoom değeri olacak onu sileceksiniz. Diğer yöntem de CCleaner yükleyip onun başlangıç menüsünden kaldirmak. İlk gordugumde çok korkmuştum fakat çok arastirdim, çok denedim. Bunun canlı ders uygulamalarından kaynaklandığını anladım. En az 10 tane arkadasimin, yakınımın bilgisayarını kontrol ettim hepsinde durum ayni. Siz de konuyu açan arkadaşın dediği gibi ayarlar menüsündeki başlangıç uygulamalarına girin, bir görünümuyor, bir görünüyor(eğer sisteminizde EBA varsa) ve her seferinde değişiyor.
Silinecek değer en alttaki "Zoom"
Yukarıdaki arkadaşın kayıt defteri metodunu deneyebilirsiniz ben denedim ve işe yaradı artık gözükmüyor, fakat CC cleaner yöntemini pek önermiyorum çünkü CC cleaner yöntemini denediğimde yanında bir anti virüs programı indirdi ilk kez indirdiğim için Avast gibi zararlı bir program mı bilmiyorum ama bence riske atmayın ben strese girdim sabah sabah.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı