Başlangıçta Program Açılması

Ertunç Bekiç

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisiyarımın ön jack girişinde kulaklık kırıldığı için ses driveri sürekli bildirim gönderiyor ve ses kesiliyor bunun için bilgisiyar açıldıgında ses driverini görev yöneticisinden kapatmam gerekiyor
hehe.png

ama burdan kapattıgımda yeniden başlattığımda hiç ses gelmiyor bunu yazılımsal olarak halledebilirmiyiz ? yardım eden herkese teşekkürler

Realtek HD Audio yöneticisini kapattığınız da, sesin bozulmaması gerekiyor.
O yazılım ayar yapmanızı sağlıyor. Ben de her zaman kapalı, ses sorunsuz çalışıyor.
Yani ayar arayüzü olmadan, ses sürücüsü bağımsız çalışabiliyor.

Ses sürücüsünü kaldırıp, tekrar kurmayı dener misiniz?
Windows update sunduğu sürücü ya da bağlantıdaki en güncel Realtek sürücüsünü kurabilirsiniz.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Ayarlar > bildirimler > bildirim seslerini kapat. Eğer aşağıda realtek uygulaması gözüküyorsa tikini kaldırıp bildirim gelmemesini de sağlayabilirsiniz.

Realtek ses driverini silerseniz muhtemelen win 10 otomatik yüklemeye çalışacaktır.Bilgisayar açıldıktan sonra kendiliğinden düzelmeli.Eğer düzelmezse siz elle kurarsınız.

driveri sildiğimde kendi iniyor zaten yeni formatladım harddiski arayüzündede bildirim ekrana gelmesede driver yeni aygıt bağlandıkça yenilediği için ses kesiliyor benim aklıma şöyle birşey geldi cmd'den bir kod yazsak bilgisiyar açıldıgında otomatik olarak programı kapatsa sürekli olarak yinelense bu kod
Realtek ses driverini silerseniz muhtemelen win 10 otomatik yüklemeye çalışacaktır.Bilgisayar açıldıktan sonra kendiliğinden düzelmeli.Eğer düzelmezse siz elle kurarsınız.
programın açılıp kapatılması gerekiyor neden anlayamadım yoksa olmuyo

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı