Bass gitar ve amfi tavsiyesi

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Merhaba, hiç enstrüman bilgi ve tecrübem yok, bass gitarlara karşı bir ilgi duyuyorum, metalci arkadaşım Ibanez iyidir falan demişti, gitar için 10k, amfi için 5K bütçem var. Kurs almam gerekiyor mu yoksa öğrenmesi kolay mı? Kurs gerekliyse 5K kurs için yeterli mi? Marka model ne önerirsiniz, ilk gitarımı uzun yıllar kullanmayı ve değiştirmemeyi düşünüyorum değiştirsem de eskisini satmadan yenisini alırım, bu yüzden basit bir modelden ise ileri seviye ve ömürlük bir modeli tercih ederim.

1-klasikle başlamanızı tavsiye ediyorum.
2-Ibanez iyi marka tavsiye ederim.
3-amfi için bütçeyi biraz arttırıp Marshall MG10G almanızı tavsiye ederim.
4-öğrenmesi zor kolay bir enstürman değil.
5-kurslar aylık 2000 civarı.

İlk gitarınızın türü nedir?

Anlamadım galiba ilk gitarınız bu gitarmı olacak?

1-klasikle başlamanızı tavsiye ediyorum.
2-Ibanez iyi marka tavsiye ederim.
3-amfi için bütçeyi biraz arttırıp Marshall MG10G almanızı tavsiye ederim.
4-öğrenmesi zor kolay bir enstürman değil.
5-kurslar aylık 2000 civarı.

İlk gitarınızın türü nedir?

Metal sevmiyorum daha yumuşak müzik hoşuma gidiyor o türe göre bir gitar istiyorum. Klasik 6 telli bass 4 telli, önce bass öğrenmek daha kolay olmaz mı?

Evet ilk enstrümanım olacak.

Metal sevmiyorum daha yumuşak müzik hoşuma gidiyor o türe göre bir gitar istiyorum. Klasik 6 telli bass 4 telli, önce bass öğrenmek daha kolay olmaz mı?

Evet ilk gitarım olacak.

Yumuşak müzik dinliyorsanız akustik veya klasik çalın model önerebilirim.
Parmak hareketleri vb. bass gitar çok çok daha zor.

Yumuşak müzik dinliyorsanız akustik veya klasik çalın model önerebilirim.
Parmak hareketleri vb. bass gitar çok çok daha zor.

Yumuşaktan kastım jazz gibi, klasik gitar sesi beni gıcık ediyor ve Bass'a karşı çok hevesliyim, o yüzden ısrarla bass istiyorum. Öğrenmekte uzun süre çok zorlanırsam klasik alabilirim, kardeşimde klasik var.

Yumuşaktan kastım jazz gibi, klasik gitar sesi beni gıcık ediyor ve Bass'a karşı çok hevesliyim, o yüzden ısrarla bass istiyorum. Öğrenmekte uzun süre çok zorlanırsam klasik alabilirim, kardeşimde klasik var.

Hocam hiç jazz dinlemedğim için tam olarak ne almanız gerektiğini söyleyemeyeceğim ama bass istiyorsanız başlayın model önerebilirim.

Hocam hiç jazz dinlemedğim için tam olarak ne almanız gerektiğini söyleyemeyeceğim ama bass istiyorsanız başlayın model önerebilirim.

Bu Ibanez Gio hoşuma gitti yanına da bahsettiğiniz Marshall MG10G alabilirim de 10 watt yeterli olur mu ki? Aynı Amazon'da amfi 3.5K'ya da var 7.5K'ya da, doğru modele mi bakıyorum link atar mısınız?

Cehaletimden soruyorum. Elektrogitar amfisi yazıyor, bass gitara olur mu? Ve 10 Watt'ın sesi az çıkmaz mı?

Abim hayko cepkinin eski bass gitaristi arayıp ona sordum ve Ibanez gio tavsiye etti.

Cehaletimden soruyorum. Elektrogitar amfisi yazıyor, bass gitara olur mu? Ve 10 Watt'ın sesi az çıkmaz mı?

Hocam kusura bakmayın siz ayıktırdınız beni elektro amfi olduğunu görmemişim.
Ev ortamında iseniz 10 watt yeter.

Geri
Yukarı