Bass gitar ve amfi tavsiyesi

Abim hayko cepkinin eski bass gitaristi arayıp ona sordum ve Ibanez gio tavsiye etti.

Vay a. 2. el satılık gitarı var mı acaba? Gerçi ona param yetmez şimdi. O zaman son karar olarak Ibanez gio + Marshall MG10G. Teşekkür ederim.

@601.912hmet ve ona yanıt veren arkadaş; bass gitarın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Öneriler ve bahsettiğiniz konular birbirinden çok alakasız.
Önce gitar türlerini düzgün öğrenin.

Bilginiz varsa lütfen ahkam kesmeden yardımcı olun.

@601.912hmet ve ona yanıt veren arkadaş; bass gitarın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Öneriler ve bahsettiğiniz konular birbirinden çok alakasız.
Önce gitar türlerini düzgün öğrenin.

Sadece bass gitarda verimli olarak çalışmayacak bir amfinin özelliklerini görmeden önerdim.

Amfi bulamadım hocam ben normal elektro amfisiyle çalıyorum sizde öyle çalabilirsniz ama tam verim alamazsınız.

Sadece bass gitarda verimli olarak çalışmayacak bir amfinin özelliklerini görmeden önerdim.

Amfi bulamadım hocam ben normal elektro amfisiyle çalıyorum sizde öyle çalabilirsniz ama tam verim alamazsınız.

Bir bass gitara, elektro gitar amfisi bağlarsanız patlatırsınız.
Bass gitarın ne olduğu bilmediğiniz ve konuyu açan arkadaş da onu başka bir şey sandığı / başka bir şey ile karıştırdığı için konu çorbaya dönmüş durumda. Yani biri bir şey talep etmiş ama ne talep ettiği hakkında bilgisi yok; öneri yapan da bunun farkında olmayarak önerilerde bulunuyor.

Bu konu bir çözüme gitmez. Öncelikle konuyu açan; gerçekte ne istediği hakkında emin olmalı.

Merhaba, hiç enstrüman bilgi ve tecrübem yok, bass gitarlara karşı bir ilgi duyuyorum, metalci arkadaşım Ibanez iyidir falan demişti

Kime göre ? Neye göre ? Hangi modeli ?

ilk gitarımı uzun yıllar kullanmayı ve değiştirmemeyi düşünüyorum değiştirsem de eskisini satmadan yenisini alırım, bu yüzden basit bir modelden ise ileri seviye ve ömürlük bir modeli tercih ederim.

Başlangıç için ikinci el fobiniz yok ise ikinci el bakın. Eğer sıfır almak isterseniz maalesef bu bütçe ile istediğiniz gibi ('ilk gitarımı uzun yıllar kullanmayı ve değiştirmemeyi düşünüyorum değiştirirsem de eskisini satmadan yenisini alırım, bu yüzden basit bir modelden ise ileri seviyeye ve ömürlük bir modeli tercih ederim') bir gitar bulmanız zor aslında ikinci elde de bulamazsınız da yine bir tık üst klasman olur.

Klasik 6 telli bass 4 telli, önce bass öğrenmek daha kolay olmaz mı?

Gram alakası yok.

Yumuşaktan kastım jazz gibi, klasik gitar sesi beni gıcık ediyor ve Bass'a karşı çok hevesliyim, o yüzden ısrarla bass istiyorum. Öğrenmekte uzun süre çok zorlanırsam klasik alabilirim, kardeşimde klasik var.

Öğrenmekte zorlanmazsınız neye hevesliyseniz onu alın.

Bu Ibanez Gio hoşuma gitti yanına da bahsettiğiniz Marshall MG10G alabilirim de 10 watt yeterli olur mu ki? Aynı Amazon'da amfi 3.5K'ya da var 7.5K'ya da, doğru modele mi bakıyorum link atar mısınız?

Mg 10 bir elektro gitar amfisi bass gitar ile uyumlu olmaz. Ayrıca 10 watt yeterli ben evde 10 watlık lambalı amfimi kullanamıyorum ama 50 watlık transistörlü combo amfimi gece yarısı kullanıyorum. Amfi tiplerini de bir öğrenin derim

Vay a. 2. el satılık gitarı var mı acaba? Gerçi ona param yetmez şimdi. O zaman son karar olarak Ibanez gio + Marshall MG10G. Teşekkür ederim.

Amaç ne bass gitar amfisinde kıtlık mı var ? Bass gitar ile elektro gitarın frekansları farklı. Eğer istersen biraz kurcalayıp eski garageband kayıtlarını bulup atayım performans anındaki ekolayzer ayarlarını incele. Tabii bu konuda @Single_factor benden daha iyi açıklayacaktır ben kayıt almada profesyonel değilim.

Siz bass gitar çalmak istiyorsanız ve yeni başlıyorsanız bass gitar amfisi bakın. Ses kartı, prosesör, elektro gitar amfisi gibi şeylerle kafanızı karıştırmayın. Bass gitarınızı ve bass gitar amfinizi alıp yolunuza koyulun. Emin olun burada kafanızı karıştırmak sizin daha geç müziğe başlamanızdan başka bir şeye sebep olmayacak. Ayrıca herkesin sözünü de dinlemeyin. Burası bir forum kimin ne kadar deneyimli olup konuştuğunu bilemezsiniz.

1-klasikle başlamanızı tavsiye ediyorum.

Neden diye soruyorum.

Yumuşaktan kastım jazz gibi

O halde pasif, single manyetikli baslara bakmanız iyi olacaktır fender jazz bass öneririm ama bütçenizin çok üstünde kalıyor onun replikaları olan sx ve benzeri ürünlere bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yaz tatilinden önce alamayacağım gibi. Tavsiyelerinizi göz önünde bulundurarak o zamana kadar net bir karara varacağım. Arkadaşımın elektrogitarını biraz çaldım, Seven Nation Army ile başlattı, basitten kulağımla şarkıyı tanıyacağım kadar çalabildim. Nasıl bi' şey istediğim konusunda fikrim de netleşti, standart çift manyetikli bass istiyorum ki farklı türleri de çalabileyim, rock ve metal de dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı