İnceleme Baştan sona kullandığım tüm telefonları değerlendiriyorum

Selamlar dostlar. Şu an da 2021'de başlayan telefon macerama doğru yolculuk yapıyorum. Geçmişe gidiyorum yani. Dilerseniz ufaktan başlayayım.

1-Vestel venus V3 5580t (26.11.21)
2-Reeder P13 blue Max Pro 2021(1) (12.07.22)
3-Reeder S19 Max (02.10.22)
4-Reeder P13 blue Max Pro 2021(2) (13.04.23)
5-Reeder P13 blue Max Pro 256 (30.08.23)
6-Xiaomi Redmi 8A (14.12.23)
7-Samsung GT-E1050 (22.02.24)
8-Samsung Galaxy A24 (08.04.24)

Gördüğünüz gibi, çok kısa sürede oldukça fazla telefon kullanmışım. Fakat bunun nedeni, tahmin edebileceğiniz gibi bunun sebebi, Reeder marka telefon kullanmak. Burada ki hiçbir, bakın 'hiçbir' Reeder telefon sorunsuz değil. Hepsinin ufak tefek sorunları vardı. Dilerseniz, bütün cihazlar hakkında eleştirime başlıyorum:

1-Vestel vVenus V3 5580t: Kendisi ilk telefonumdu. Babam ilk çıktığında(2017)'de almıştı. Daha sonra kendisine P13 blue Max Pro 2021 alınca, bu telefonu bana vermişlerdi. 5.5 inç ekranı, MT6753 işlemcisi, 16hafızası ve 3RAM ile 2017'de kesinlikle iyi bir telefondu. Fakat 2021'de kullanması kesinlikle çok zordu. Bir kere, o cihazı kullandığımda ben çocuktum. Bundan önce tablet kullanmış ve sürekli oyun oynayarak zaman geçirmiştim. Bu telefona, yazılım güncellemesi ve uygulama güncellemelerini yükleyince 16 olan hafızasından bize 400-500 MB hafıza kalıyordu. Uygulamaları güncellemeyince de çalışmıyordu çoğu. Yani o zaman illallah ettirmişti beni. 09.07.21 tarihinde, YouTube'da video izlerken, işlemcinin aşırı ısınması sonucu bataryanın patlaması ile kaybettik kendisini. Hurdası hala anı olarak duruyor fakat açılmıyor. Sonunun böyle olmasını bende istemezdim şahsen.

2-Reeder P13 blue Max Pro 2021(1): Venus v3'ten sonra ilaç gibi gelmişti kendisi. 128 GB hafızası, 6 GB RAM'i, SC9863a işlemcisi, kocaman ekranı ve Android 11 işletim sistemi ile beni kurtarmıştı resmen(ben öyle sanmıştım). İlk aldığımda çok memnundum kendisinden. Hızlıydı, PUBG'de eski cihazlarım kadar kötü değildi. Fakat ilk başta çok yavaş şarj olmaya başladı. 0'dan 100'e 7-8 saatte şarj oluyordu yani. Daha sonra, şarj olurken kapanıp açılmamaya başladı. Garantiye gönderdik kendisini. Aynı cihazın sıfırının geleceğini söyledier. Fakat S19 Max(Helio P22) olanı gönderdiler. Bunun da hikayesi burada bitti.

3-Reeder S19 Max: İstemeyerek aldığım bir cihazdı kendisi. RAM olarak 4 GB'dı çünkü. Ekranında dokunmatik sorunu vardı. İki parmağı aynı anda algılayamıyordu ve oyun keyfinin içinden geçiyordu cihaz. Helio P22 verimli bir işlemciydi. Çok güçlü değildi fakat, az şarj çekiyordu ve neredeyse hiç ısınmıyordu. Performans olarak memnun olsam da, ekranı soğutmuşttu kendisinden. Daha sonra, babamda olan, benim de eskiden kullandığım P13 2021 cihazına geçiş yapmak istedim. Babama verdim kendisini. Hala çalışıyor, bir problemi yok.

4-Reeder P13 blue Max Pro 2021(2): İlk aldığımda çok memnun kaldığım için, S19 modelini verip buna geçmiştim. İlk başta çok daha iyiydi. Fakat 2 yıllık yorgun bir cihaz olduğu için önce kasmalar olmaya başladı. Daha sonra kamerası durduk yere çalışmamaya başladı. Garantisi de bittiği için, bu cihazı ve 1900TL'yi verip yine istemeyerek aldığım P13 256 modelini kullanmaya başladım. Bu andan itibaren P13 2021 konusu bizim için tamamen bitmişti.

5-Reeder P13 blue Max Pro 256 GB: Aslında reedükkan'a, S19 Max Pro(T610) almaya gitmiştik. Telefonda 1100TL'ye 6/256 S19 Max Pro vereceklerini söylemişlerdi bayiye gidince ellerinde olmadıklarını, P13 256.
(T310)'u 1900TL'ye vereceklerini söylediler. Babama almamamız gerektiğini, defalarca dile getirmeme rağmen onu aldı orada. Eve geldiğimizde yine PUBG yükleyip denedim. En azından 30FPS olması ümidiyle indirmiştim fakat oda 30FPS bile veremiyordu. Yine kasım Kasım kasılıyordu cihaz. İlk aldığım hafta sorun yoktu fakat sonraki zamanlarda ısınmaya. Daha çok kasmaya ve deli gibi pil tüketmeye başlamıştı cihaz. Daha sonra kendisini anneme verdim ve Redmi 8A telefonunu ondan aldım. Hem onun ihtiyacı vardı hem de ben bıkmıştım artık. 8A'nın benim için kurtuluş olacağını sanıyordum.

6-Xiaomi Redmi 8a: Sırf Reeder zincirinden kurtulmak için geçmiştim kendisine. Hem de annemin ihtiyacı vardı. İyi olmuştu ikimiz içinde. Fakat 8A Reeder modelleri gibi de değildi. İlk günden kasmalara başlamıştı. Zaten 4 yıllık bir cihaz olduğu için ve ara sıra kardeşimin elinden geçtiği için normal karşılamıştım bu durumu. Zaman geçtikçe benim tahammülüm iyice azalmış ve telefonun kasmaları azami seviyeye ulaşmıştı. Clash Royale'de bile kasıyordu yani. O kadar kötüydü durumu. Sırf kendinden kurtulmak için Samsung GT-e 1050 tuşlu cihaza geçmiştim. Redmi 8A'yı da kardeşim kullanıyor. O iyice içinden geçmiş, güç tuşuna bastıktan 3-4 saniye sonra ekran geliyor. O kadar kötü olmuş makine.

7-Samsung GT-E1050: İlk sınıfa girdiğimde sınıfta bayağı dalga konusu olmuştum. Sınıftaki hocalar bile dalga geçmişti ya. İlk bir ay çok rahat hissetmiştim ama. WhatsApp ve Instagram kullanmamanın verdiği zorluklar olmasa hala kullanılabilecek bir cihaz fakat hepimiz maalesef ki ego taşıyoruz. Bir süre sonra insanların üzerime gelmesine dayanamayarak Galaxy A24 cihazına geçtim. Kendileri nerede bilmiyorum şu an. En son kitaplıktaydı.

8-Samsung Galaxy A24: Şu an aktif olarak kullandığım cihazım. Zaten kendisi için detaylı bir inceleme yazısı yazmıştım. Merak edenler o yazya da bakabilir. Alalı 1ay oldu fakat memnunum kendisinden.

Evet dostlarım. Şu an hem sizlerle maziye gittik hem de neler kullanmışım onu gördük. Tuşlu Telefon'a geçtiğim yer epikti ve art arda 4-5 tane Reeder marka cihaz kullanmam ciddi tuhafdı. Şu an ben o chazlara nasıl 1, 1.5yıl tahammül etmişim inanın bilmiyorum... Her neyse dostlarım. Benden bu kadar. Merak ettiğiniz sorular varsa çekinmeden sorabilirsiniz. P13 2021'e, venus v3'e ve GT E1050'ye şu an sahip değilim ona göre sorarsanız sevinirim. Herkese iyi sosyaller...

Yanlış anlamayın fakat Reeder adlı marka hakkında değerlendirme yazılmayı bile hak etmiyor yani tamamen zaman kaybı.
Haklısınız hocam. Eğer dikatli okuduysanız bana zamanında çektirdiklerini de görmüşsünüzdür. Çekilecek cihazlar değil maalesef.

Haklısınız hocam. Eğer dikatli okuduysanız bana zamanında çektirdiklerini de görmüşsünüzdür. Çekilecek cihazlar değil maalesef.
İnceleme yazarak değerli zamanınızı boşa harcadığınızı belirttim; Reeder yazıp boş bıraksanız bile inceleme yazmış sayılırsınız zira isimden ibaret bom boş bir marka.

İnceleme yazarak değerli zamanınızı boşa harcadığınızı belirttim; Reeder yazıp boş bıraksanız bile inceleme yazmış sayılırsınız zira isimden ibaret bom boş bir marka.
Haklısınız hocam. Çok gereksiz , ve insanları hiçe sayan bir marka.

Yeni konular

Geri
Yukarı