BAT dosyasıyla bir programı arka planda nasıl çalıştırırım?

Kuzey Kaan

Decapat
Daha fazla  
Bir BAT dosyası oluşturmak istiyorum bu BAT dosyası hesap makinesini açacak fakat kullanıcı bunu görmeyecek yani arka planda çalışacak veya diğer CMD'lerin yazıları görüntü kirliliği oluşturuyor bunu arka planda çalıştırabilmek için ayrı bir kod var mı acaba?

Programı mı arka planda çalıştırmak istiyorsun yoksa programı çalıştırdığın CMD çıktısında gözükmesin mi istiyorsun?

Programın pencere göstermemesini engelleyemezsin diye biliyorum. O programın kendi bileceği iş.

Programın çıktısının gözükmemesini ancak kod yürütmesinin de senkronize olarak devam etmesini istiyorsan:
Kod:
<komut> 2> nul
Linux'da <komut > > /dev/null karşılığıdır. Örneğin Minecraft sunucusu başlatırsan konsolda kirlilik olmaz.

Programı başlatıp konsolundan ayırmak istiyorsan:
Kod:
start /b <komut>
Kullanmalısın. Bunun Linux'da karşılığı da <komut> &. Programı Allaha emanet başlatır, BAT dosyandaki komutları yürütmeye devam eder.

Programı mı arka planda çalıştırmak istiyorsun yoksa programı çalıştırdığın CMD çıktısında gözükmesin mi istiyorsun?

Programın pencere göstermemesini engelleyemezsin diye biliyorum. O programın kendi bileceği iş.

Programın çıktısının gözükmemesini ancak kod yürütmesinin de senkronize olarak devam etmesini istiyorsan:
Kod:
<komut> 2> nul
Linux'da <komut > > /dev/null karşılığıdır. Örneğin Minecraft sunucusu başlatırsan konsolda kirlilik olmaz.

Kod:
start /b <komut>
Kullanmalısın. Bunun Linux'da karşılığı da <komut> &. Programı Allah'a emanet başlatır, BAT dosyandaki komutları yürütmeye devam eder.

Calculator.exe'yi açsın ama CMD oluşmasın.

Kod:
<komut> 2> nul

Kod:
start /b <komut>
Kullanmalısın. Bunun Linux'da karşılığı da <komut> &. Programı Allaha emanet başlatır, BAT dosyandaki komutları yürütmeye devam eder.
Yani arkada 3 5 kere calculator'ü açsın fakat CMD görünmesin.

Kod:
@echo off.
title calc.
start calc.exe
start calc.exe

Yani bunun gibi ama CMD görünmesin taskkill veya start yaparken.

Öyle bir seçenek yok. En azından açılıp kapanır.

Oda olur benim için uygun.

@Echo off
PowerShell -windowstyle hidden -command "start-process CMD -argumentlist '/c
Argumentlist'e istediğin komutu yazabilirsin. Bu komut PowerShell üzerinden CMD çalıştırır.

Teşekkürler peki buradaki success yazısını kaldırmanın bir yöntemi var mı acaba?
1689511829939.png

Yeni konular

Geri
Yukarı