BAT to EXE converter virüs mü?

undefined

Centipat
Yer
null
Arkadaşlar baktım ve test ettim, neredeyse tüm VirusTotal'e baktım. Bütün BAT EXE çeviriciler virüs olarak tespit ediliyor. Neden? Bunlar yanlış-pozitif mi? Any.run'da da "malicious activity" olarak gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya güvenli, false-positive. Any.run'in verdiği etiket (safe/malicious/suspicious) bir dosyanın zararlı olup olmadığının kesin bir göstergesi değil.

Ben bundan daha çok şüphelendim.
Hocam zaten 1 antivirüs öyle demiş. Kesin False-positive. Eğer bir sürü kırmızı varsa büyük ihtimalle virüstür, Kaspersky ve Malwarebytes kırmızı verirse kesin virüstür neredeyse.

Dosya güvenli, false-positive. Any.run'in verdiği etiket (safe/malicious/suspicious) bir dosyanın zararlı olup olmadığının kesin bir göstergesi değil.
Birşey olursa sizden bilcem ha 😅
Hocam zaten 1 antivirüs öyle demiş. Kesin False-positive. Eğer bir sürü kırmızı varsa büyük ihtimalle virüstür, Kaspersky ve Malwarebytes kırmızı verirse kesin virüstür neredeyse.
Açıyorum....aaaaçççççtttııımm
Dosyayı açtım. Şimdi format ataca..... Şaka şaka. Hiçbir şey olmadı.

Son düzenleme:
BAT formatının EXE'ye çevrilmesi anormal bir durum çünkü. BAT, BAT'tır; EXE de EXE, bu kadar. Kötü niyetli BAT dosyalarının içinin okunmaması amacıyla EXE'ye çevrilmesi durumu gibi bir nedenden ötürü tedbir uygulanıyor olabilir. Normal bir insan niye BAT'ı EXE'ye çevirsin/buna gereksinim duysun ki zaten?

Yeni konular

Geri
Yukarı