Çözüldü Batarya takılıyken laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

totemha

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Laptop bataryasıyla alakalı ilginç bir sorunum var. Batarya normal çalışmakta ve pil ömründe bir sıkıntı olmamasına rağmen pil takılıyken start vermiyor. Pili çıkartıp tekrar denediğimde sorunsuz açılıyor ve çalışır durumdayken pili taktığımda hiçbir sorun algılamıyor. Sistem gayet stabil durumda. Yalnız ilk açılmada sanırım elektirik gelmiyor.
Bunun nedeni ne olabilir? Programsal bir hata var ise lütfen yardımcı olur olun.
Bütün çalışmalarım ve dosyalarım bu bilgisayarda ve garantiye göndermek istemiyorum ilk etapta. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Admin olarak komut satırına
cd %userprofile%/Desktop yazıp enterla. Sonra powercfg -energy yazıp enterla.
Raporda son şarj miktarıyla orijinal şarj kapasitesini karşılaştır.

Batarya ve fiş takılıyken pil şarj oluyor mu? Ya da fişi çekince sistem batarya ile çalışmaya devam ediyor mu?

Elektriğe bağlı makinanın bataryasını takıp çıkartırsan sağlam makinayı da bozarsın, servise bunu yaptığını belirtme.

Türkçe karakter hatası yaptığım gerekçesiyle cevap veremedim. :) Sorunumu çözdüm, teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Üyeliğimi nasıl silebilirim, yardımcı olur musunuz ? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı