Bataryası çıkmayan laptoplar nasıl kullanılmalı?

EmreBB

Kilopat
Daha fazla  
1-2 ay önce MSI GP62M 7RD Leopard modeli laptop aldım. Bataryamın çıkmamasından dolayı batarya ömrünü uzun vadeli kullanmak için ne yapmalıyım? Benim yaptığım şu Laptop'un şarjı %100 iken oynuyorum bataryanız bitmek üzere yazısı gelince, şarja takıyorum %100 oluncaya kadar oynuyorum. Birde bunun ters durumu var %10 iken şarja takıyorum dolasıya kadar oynuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Benim uyguladığım doğru mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-2 ay önce MSI GP62M 7RD Leopard modeli laptop aldım. Bataryamın çıkmamasından dolayı batarya ömrünü uzun vadeli kullanmak için ne yapmalıyım? Benim yaptığım şu Laptop'un şarjı %100 iken oynuyorum bataryanız bitmek üzere yazısı gelince, şarja takıyorum %100 oluncaya kadar oynuyorum. Birde bunun ters durumu var %10 iken şarja takıyorum dolasıya kadar oynuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Benim uyguladığım doğru mu? Teşekkürler.
Şarjdayken oynamanız bir sıkıntı yaratmayacaktır. Benim arkadaşlarım da hep şarjda kullanıyor.

Mesela şöyle diyim en çok gta 5 ve fifa 17 oynuyorum şarjı % 100 iken oynamaya devam etsem bir sıkıntı olur mu ?

Bataryayı çıkarmaya gerek yok. Eski pil teknolojileri kullanılmıyor artık. Bataryada bir problem olmaz dilediğince kullan.

Zaten pil doluyken şarjdayken kullanın. Laptop bu esnalarda zaten pilden değil şarjdan alıyor. Pilin ömrünü etkileyen bir durum yok. Ama oyunu pildeyken oynayıp tamemen bitirip sonra üstüne şarja takıp o esnada hem oynayıp hem şarj olması pili yıpratabilir. Böyle şeylere gerek yok hep şarjda oynayın.

Bence yapılan en büyük hatadır laptopın bataryasının çıkartılması. Evde atıyorum ki telefonda internette gezinirken ya da oyun oynar iken telefonunuz bataryasını çıkartıyor musunuz? Tabii ki de hayır. Batarya çıksa bile çıkarmadan kullanınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı