Batman Arkham City alt yazıları Türkçe değil

Durmazzali47

Decapat
Arkadaşla, Oyun Çeviri.com2dan Türkçe yama kurulumu yaptım. (Batman Arkham Aslyum ve Metro 2033'ün de yapmıştım, güvendiğim bir siteydi.) İlk başta her şey iyi gidiyordu arayüz Türkçeydi. Alt yazıları açtım sonra oyunu başlattım. Bir de ne göreyim, alt yazı İngilizce. Biraz kurcaladım ama alt yazının bir dil seçeneği yoktu. Herhalde yama eksik kuruldu dedim. Yamayı sildim, bir daha denedim. Olmadı. En sonunda bir arkadasın tavsiyesi üzerine oyunu sildim. Sonra bir daha indirip yama kurdum ama ne yaptıysam olmadı. Arayüz Türkçe ancak alt yazı İngilizce. Çözümü bilen birileri varsa yardımlarını rica ediyorum. Oyunu çok oynamak istiyorum. Veya başka Türkçe yama yapan bir site varsa o da olur. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Yama eski olduğu için böyle hatalar var ve güncelleme almıyor. Bu sorunu yaşayan bir çok kişi var yani sizlik bir sorun yok, sunulan bir çözümde yok. Fakat yinede şunlardan emin olun:
1.) Oyununuza uygun olan yama sürümünü kurduğunuza emin olmalısınız. Yanlış sürümü kurduğunuz takdirde oyununuz tamamen Türkçe olmayabilir ya da farklı bir sorun yaşayabilirsiniz. Eğer oyununuza DLC’leri sonradan yüklemişseniz yani oyununuz Game of the Year (GOTY) Edition olarak, sonradan satışa sunulan sürümü değilse Ana Oyun + DLC olarak indirip kurmalısınız.
2.)Şayet bende DLC’ler yok, sadece ana oyunun Türkçe olmasını istiyorum derseniz de yine Ana Oyun + DLC sürümünü kullanınız
3.)Yamanın eski sürümü yüklüyse ilk önce önceki Türkçe Yamayı kaldırın, ardından V2.0 yamasını yükleyin Önerdiğim yöntemlerin kaynağı: Batman: Arkham City – %100 Türkçe Yama v2
Bu arada kullanıcılar bazı sahnelerde ise altyazilarin Türkçe olduğunu söylüyor. Yani bazı sahnelerde İngilizce iken bazı sahnelerde Türkçe oluyor.
Düzeltme: Yeni bir yama hazırlanıyor. İsterseniz oynamayı erteleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yama eski olduğu için böyle hatalar var ve güncelleme almıyor. Bu sorunu yaşayan bir çok kişi var yani sizlik bir sorun yok, sunulan bir çözümde yok. Fakat yinede şunlardan emin olun:
1.) Oyununuza uygun olan yama sürümünü kurduğunuza emin olmalısınız. Yanlış sürümü kurduğunuz takdirde oyununuz tamamen Türkçe olmayabilir ya da farklı bir sorun yaşayabilirsiniz. Eğer oyununuza DLC’leri sonradan yüklemişseniz yani oyununuz Game of the Year (GOTY) Edition olarak, sonradan satışa sunulan sürümü değilse Ana Oyun + DLC olarak indirip kurmalısınız.
2.)Şayet bende DLC’ler yok, sadece ana oyunun Türkçe olmasını istiyorum derseniz de yine Ana Oyun + DLC sürümünü kullanınız
3.)Yamanın eski sürümü yüklüyse ilk önce önceki Türkçe Yamayı kaldırın, ardından V2.0 yamasını yükleyin Önerdiğim yöntemlerin kaynağı: Batman: Arkham City – %100 Türkçe Yama v2
Bu arada kullanıcılar bazı sahnelerde ise altyazilarin Türkçe olduğunu söylüyor. Yani bazı sahnelerde İngilizce iken bazı sahnelerde Türkçe oluyor.
Oyunu epic games üzerinden GOTY halinde almıştım. Ve yamamın adı V2.0 idi. Gerçekten hiç çaresi yok mudur? Bu benim bilgisayarım ile ilgili bir durum mu?

Bu benim bilgisayarım ile ilgili bir durum mu
Bilgisayarınzla alakası yok.

epic games üzerinden
Yamayı orada kullananlar var.

Gerçekten hiç çaresi yok mudur?
Ben bir çözüm göremedim.
Düzeltme: Yeni bir yama hazırlanıyor. İsterseniz oynamayı erteleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı