Batman oyununa Türkçe yama yüklerken virüs bulaştı

Makaleler
1
Merhaba. Batman oyunlarını indirimde diye aldım ve Sosyal'de biri Türkçe yama paylaşmıştı, ben de indirdim.
Microsoft Defender uyarı verdi trojan:win32/wacatac.h!ml diye bir trojan bulaşmış ve hemen karantinaya aldım ardından sildim.
Şimdi Kaspersky yüklüyorum tam tarama yapacağım, sizce yeterli olur mu? Format atmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Batman oyunlarını indirimde diye aldım ve Sosyal'de biri Türkçe yama paylaşmıştı, ben de indirdim.
Microsoft Defender uyarı verdi trojan:win32/wacatac.h!ml diye bir trojan bulaşmış ve hemen karantinaya aldım ardından sildim.
Şimdi Kaspersky yüklüyorum tam tarama yapacağım, sizce yeterli olur mu? Format atmak istemiyorum.

Hocam ben de baktım o yamaya sakat bir yamaydi zaten bence temizinden format atın.

Ben de kurmuştum hocam. Eğer konunun sonlarına bakarsanız ben de bu durumdan şikayetçi olmuşum. Ancak virüs yoktu.
Kaspersky ile tam tarama yapın.
Büyük ihtimalle yamayı kurduktan sonra oyun dosyalarınızın 7 GB'ı silinecek. (Yama hatası.)

False-positive olabilir, bahsettiğiniz konu hangisi? Bir bakalım.

Bu hocam.

Hocam ben de baktım o yamaya sakat bir yamaydi zaten bence temizinden format atın.

Hocam içinde çok önemli fotoğraflar var format atamam.

Zaten sildiysen sorun kalmamıştır. Yine de işi sağlama almak gerekir tabi. Bir tam tarama yaparsan yeterli.

Hocam yamayı indirdiğiniz site Türkiye'nin en güvenilir yama sitelerinden biri muhtemelen false positive. Kaspersky ile tam tarama yapın yeterli içiniz rahat edecekse ona bile gerek yok bence. Muhtemelen taramadan da bir şey çıkmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı