Sisteme Türkçe yama indirirken virüs bulaştı

Virüsü temizledikten sonra yeniden başlat tekrar tarat ben hep öyle yaparım

Peki hangi oyunun yamasiydi bu merak ettim :D
Ya hitman2. Yemin ederim ingilizce kursuna gidicem kan ter içinde kaldım burda
Aşı yap geçer. (!)

Sağlam bir A-V (Kaspersky, MB gibi.) ile tarama yap sil.
Malwarebytes anti malware indirip tarama yapın, sonra AdwCleaner indirin.
malwarebytesla tarama yaptım 7 tehdit buldu hepsini karantinaya aldı bilgisayarı yeniden başlattı adwcleaner ile tekrar taradım herhangi bir şey bulamadı. Dosyalarımda da herhangi bir şifreleme yok indirdiğim şeyi zaten tuzla buz ettim. Başka bir öneriniz var mı? Windows 11'e temiz kurulum yapsam işe yarar mı? yoksa panik yapmayı bırakmalı mıyım

Bir anakart virüsüne denk geldiğini sanmıyorum, temiz format kurtaracaktır seni. Ancak ben olsam aldığım yedeklerimi diğer dosyalardan ayırırım bir süre.

Site nedir?
@nagararcus işe yarar.

Site direkt bu. Bence sorun sitede değil site mail.ru'ya link vermiş o linkteki Cloud dosyayı bozmuş olabilirler diye düşünüyorum.

Bir anakart virüsüne denk geldiğini sanmıyorum, temiz format kurtaracaktır seni. Ancak ben olsam aldığım yedeklerimi diğer dosyalardan ayırırım bir süre.

Yedek almam gerekecek kadar bir dosya yoktu bilgisayarda. Hatta kişisel hiçbir şeyim yok sanırsam.

Site direkt bu. Bence sorun sitede değil site mail.ru'ya link vermiş o linkteki Cloud dosyayı bozmuş olabilirler diye düşünüyorum.

Yedek almam gerekecek kadar bir dosya yoktu bilgisayarda. Hatta kişisel hiçbir şeyim yok sanırsam.
Türkceyamaci sitesini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Zira daha önce de birçok kullanıcının bilgisayarına virüs bulaştırmış bir site. Ayrıca Technopat Sosyal üzerinde de yasaklı siteler arasında yer alıyor. Sisteminizi tamamen virüslerden arındırmak için antivirüs programları kullanabilir ya da format atmayı deneyebilirsiniz.

Türkceyamaci sitesini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Zira daha önce de birçok kullanıcının bilgisayarına virüs bulaştırmış bir site. Ayrıca Technopat Sosyal üzerinde de yasaklı siteler arasında yer alıyor. Sisteminizi tamamen virüslerden arındırmak için antivirüs programları kullanabilir ya da format atmayı deneyebilirsiniz.

Teşekkürler bu bilgiyi benim gibi kör yamacılara yayarım artık.

Turkceyamaci.com'u şikayet ettim, uzak durun! Zararlı site.
1633527000577.png

Yeni konular

Geri
Yukarı