Battfield 3 Çok RAM Kullanma Sorunu

byb32k3

Kilopat
Yer
Another planet....
Daha fazla  
Battfield 3 4 GB RAM'in 3.50'sini yiyor ve oyun alta atınca az kasıyor. Windows 7'den gereksiz RAM yiyen neyi kapatabilirim? Windows olay günlüğünü kapatım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerden vardınız bu karara? Görev yöneticisinde BF3'ün 3.5 GB RAM kullandığı mı gözüküyor? Windows 7 yapısı gereği çok RAM kullandıkça hızlanan bir işletim sistemidir. RAM, bilgisayarın en hızlı erişebildiği bileşen olduğu için sistem ne kadar çok RAM kullanırsa o kadar hızlı çalışır. Bu yüzden siz RAM'i boşalttıkça veriler sabit diskten okunmaya başlar ve bu da sistemi yavaşlatır.

Oyun orijinal ve güncel mi?

Bugüne kadar 3gb ram kullanan oyun görmedim. Nfs the run bile sistem gereksimleri en az 3GB ram, önerilen 4gb ama oyun içinde 2GB'a bile zor geliyor.
Ama gamebooster adlı program gereksiz ram kullanan programları kapatıyor işine yarayabilir. Ama sen Burak Alkan'ın dediği gibi görev yöneticisinde kaç gb ram kullandığına bak.

Şu olay yöneticisini nasıl kapatacağız ya :)

Başlat>arama yerine msconfig>hizmetler>windows olay günlüğü. :)

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı