Battlefield 1 FPS Düşüş Sorunu

sparkk1337

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Gamer
Selamlar öncelikle. GTX 1060, i5-7500, 8GB RAM'a sahip bir bilgisayarım var. Ben problemin RAM yüzünden olduğunu düşünüyorum. Oyundayken baktım ve 7 GB RAM kullanıyor ve GPU, CPU yüzdeleri normal. Mesela Verdun haritasında rakibin üzerine yaklaşık 25 kişi giderken patlamalar ve silah atışları olduğu için FPS'im 60'dan yani sabitten 47'ye düşüyor ve oyunun akıcılığı gidiyor. Acaba monitorümde mi sıkıntı var çünkü çok eski bir monitör ve HDMI to VGA kullanıyorum çünkü bilgisayar yeni ve toplama. Sizce çözümü RAM almak mı?

Düzenleme: RAM kullanımı 7800 MB'a kadar çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kesinlikle monitör alın derim. Çünkü genel olarak size ''level'' atlatacak şey bu olur. Diğer oyunlarda ve genel kullanımda da size daha fazla faydası olacak. Aksi halde siz GTX 1060'ın hakkını da veremeden kart eskimiş olacak.

Yine de bu şekilde BF 1'deki sorundan tam anlamıyla kurtulmuş olamayacaksınız. Ama eskisi kadar kötü olacağını da sanmıyorum.

ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar Sizce bu monitor nasıl ama bir yandanda RAM almak istiyorum bilemiyorum kararsız kaldım. İşlemciden yana bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama.

Monitörler konusunda çok fazla bilgim yok. Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi fikirler verecektir. Ama çok rekabetçi oyunlar oynayan bir oyuncu değilseniz IPS monitörlere yönelmenizi tavsiye ederim. Hem de monitör için bu kadar bütçeniz olacaksa; biraz daha uygun fiyatlı bir monitör ve RAM almanızı tavsiye ederim.

Monitörler konusunda çok fazla bilgim yok. Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi fikirler verecektir. Ama çok rekabetçi oyunlar oynayan bir oyuncu değilseniz IPS monitörlere yönelmenizi tavsiye ederim. Hem de monitör için bu kadar bütçeniz olacaksa; biraz daha uygun fiyatlı bir monitör ve RAM almanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler, ilk RAM daha sonra monitör almayı düşünüyorum arkadaşımda'da bu monitör var ve çok memnun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı