Battlefield 1 Gözcü Taktiği

JanerKabardey

Hectopat
Hey, millet. Ya ben bu silahların olayını tam çözemedim. Oyunda silahlarda 75 150 300 m ayarlama olayı var. Bir de silahları özelleştirme bölümünde silah hasarı tepmesi falan yazılan yerin altında grafik var hepsi farklı. Bana bunların anlamlarını söyler misiniz ha bir de 3 silah tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Silahın hasar grafiği o. 100 hasara çıktığı aralıkta bir adam varsa, ona vücuttan tek atabileceğin anlamına geliyor. Uzun mesafe için m1903 8x olabilir.

Hey, millet. Ya ben bu silahların olayını tam çözemedim. Oyunda silahlarda 75 150 300 m ayarlama olayı var. Bir de silahları özelleştirme bölümünde silah hasarı tepmesi falan yazılan yerin altında grafik var hepsi farklı. Bana bunların anlamlarını söyler misiniz ha bir de 3 silah tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
Ayarlama olayı dediğin şey dürbünü ayarlıyor. Ona göre atış yapıyorsun, hangi mesafede atış yapacaksan dürbününü de ona göre ayarlamalısın daha kolay ve keskin bir atış için.

Ben hep 75 metrede kullanıyorum, 150'ye geçince bi anda kafam karışıyor bi türlü denk getirmiyorum. Sürekli 75'de oynayınca artık mesafenin bir önemi kalmıyor çünkü her türlü tam nokta atışı yapıyorsun.

Aslında kendini kalibrasyona ayarına alıştırma Battlefield 4'te mecburen kullanıyordum BF1'e göre sniper daha zordu.
Tepme olayı silahın tepme yönü, seri atımlılarda daha çok işe yarar.
Grafik olayı ise silahın dış kaplaması.
Tavsiye edeceğim silah Russian 1895 öneririm kullanması bana kolay gelen ve etkili bir silah, nişangah olarak aşağıdan ok şeklinde çıkan tek çubuklu olan, ismi aklıma gelmedi. :D

Oyunu oynadıkça mesafe kavramın da buna paralel olarak gelişecek, ben kendimi silah kalibrasyonuna ayarlamadım o şekilde geliştirdim atışımı sana da tavsiye ederim.

Sabırlı ol bi bakmışsın aşağıdan yukarı 800/1000 metre atışta adam alır hale geleceksin. :D

• Çok uzak mesafeler için M1903 "K. Nişancı"
  • Orta uzaklıktaki mesafeler için SMLE MKIII "Nişancı"
  • Dürbün gerektirmeyen mesafeler için Gewehr M.95 "Piyade"
  • Çok yakın mesafeler için M1903 "Deneysel" denemeye değer.
Burada basit bir rehberim var: Battlefield 1 Rehberi - Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı