Battlefield 1 hala mükemmel

Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2023'ten beri hiç Battlefield 1 oynamıyordum. Sürekli Star Wars: Battlefront II oynuyordum. Dün abim Battlefield 1 satın alınca ve bugün de kurmaya başlayınca ben de halihazırda Steam kütüphanemde olan Battlefield 1'i indirip kurdum.

Oyuna girdim, gerekli ayarları yaptım ve Multiplayer'a giriş yaptım. DICE etiketli sunucularda çok fazla hileci olduğunu bildiğim için BoB #1 Conquest sunucusuna giriş yaptım. Daha önceden BF1 ile ilgili açtığım bir konuda bu sunucudan bahseden olmuştu. Ben de sunucuya giriş yaptım.

Maça başladım, gerçekten BF1'in atmosferinin ne kadar güzel olduğunu hatırladım. Sizi gerçekten savaşta gibi hissettiriyor. Eğer kulaklığınız veya iyi bir ses sisteminiz de varsa o zaman tadından yenmiyor.

İkinci olarak vuruş hissi gerçekten güzel. Güncel oyunlarda gerçekten vuruş hissi berbat olabiliyor. BF1'in vuruş hissi ise gerçekten iyi. Özellikle de 2042 çöpü ile karşılaştırırsanız aradaki fark bariz belli oluyor (2042'nin ilk çıktığı hali için konuşuyorum).

Battlefield 1'de iyi oynayamıyor olsanız bile keyif alıyorsunuz. Çünkü oyunda kill alamasanız bile objektifleri ele geçirmek, takım arkadaşlarına yardım etmek gibi şeyler için de aktif olarak kullanıcıya geri bildirim veriyor. Bu da kullanıcının yaptığı her şeyden tatmin olmasını sağlıyor.

Oynadığım maçı kazandık. Osmanlı İmparatorluğu takımındaydık, bizim takım kazandı. 3 kill aldım ve 8 kere öldüm, yani K/D değerim kötüydü. Fakat inanın hiç umurumda bile değil, çünkü oynarken çok keyif aldım.

Oyunun optimizasyonu da mükemmel. R5 3600 ve 1660S ile 1080p Medium ayarlarda rahatlıkla 140-150 FPS ve üstünde oyunu oynadım. Ayrıca oyunda hiç hata görmedim diyebilirim.

Battlefield 1 benim için en iyi Battlefield oyunudur. Sizin için de Battlefield 1, en iyi Battlefield oyunu mu?

BF1 gerçekten muazzam bir oyun düzenli olarak oynuyorum tüm BF oyunlarına sahibim ama hiçbiri bu zevki vermiyor. Silahlar ve aksiyon konusunda 5 ilr 2042 daha iyi ama atmosfer ve optimizasyon. Çok ayrı bir seviye.

Uzun yıllar BF1 oynadım. Öncelikle Online modu çok sarıyor ama 2042 gibi hızlı bir oynanışa sahip değil bana kalırsa. Hile konusunda da girdiğiniz sunuculara bağlı. Düzgün kaliteli sunucuya girdiğiniz zaman hile olmuyor genellikle. BF1 bitti diyenler büyük ihtimalle oynamıyordur ya da gireceği sunucuyu bilmiyordur. 2042 kötü diyenleri de hala anlamıyorum. (2042 serisine yeni başladım) bence oyuna kötü dedirtecek bir şey yok. Sadece bazı texture hatalarından dolayı merminin geçmesi gereken yerlerde mermi geçmiyor o kadar onun dışında çok iyi ama 2sinin de zevki aşırı farklı.

Benim serinin en çok severek oynadığım ve halen daha kendisiyle kıyaslanabilecek bir oyun bulamadığım oyundur. Bu oyun çıkalı 8 yıl oldu ve 8 yıl sonra bile bir oyun bu kadar kaliteli gözüküyorsa o oyun zaten başyapıt olmaya direkt adaydır. Benim de oyunu ilk oynadığım zamanlarda k/d oranım kötüydü ancak canımı sıkmıyordu bu durum, zamanla oran arttıkça 2 kat keyif almaya başladım oyundan.

Serinin en sevdiğim oyunu BF4 benim. Bilmiyorum modern savaş seviyorum daha çok.

Bf1 sanat eseridir, ww1 deki bir askerin duygularını hissediyorum resmen. Keske güncelleme gelse, özellikle hilecilere karşı.

Evet bende geçenlerde bir iki hafta önce aldım 15 liraya sonra indirdim bir göz atarım sonra başka bir zaman devam ederim dedim bütün hikayeleri bitirdim özellikle şu Black bessli hikayeyi çok beğendim adı çamur ve kan içindeydi galiba normalde ben arka taraftan the last of us Part 2 oynuyordum düşündüğümun tam aksine tlouyu kenara attım Battlefield i oynadım bu oyunu nasıl 15 liraya aldım hiç bir fikrim yok sadece ALLAH razı olsun Sony Epicle Türkiye'yi sirtliyonuz

BF 2042 ye sürekli modlar geliyor. Ben de yüzlerce saat BF 4 multiplayer oynamıştım. Ama BF 2042 de BF 4 kadar eğlenceli oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı