Battlefield 1 hala mükemmel

Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2023'ten beri hiç Battlefield 1 oynamıyordum. Sürekli Star Wars: Battlefront II oynuyordum. Dün abim Battlefield 1 satın alınca ve bugün de kurmaya başlayınca ben de halihazırda Steam kütüphanemde olan Battlefield 1'i indirip kurdum.

Oyuna girdim, gerekli ayarları yaptım ve Multiplayer'a giriş yaptım. DICE etiketli sunucularda çok fazla hileci olduğunu bildiğim için BoB #1 Conquest sunucusuna giriş yaptım. Daha önceden BF1 ile ilgili açtığım bir konuda bu sunucudan bahseden olmuştu. Ben de sunucuya giriş yaptım.

Maça başladım, gerçekten BF1'in atmosferinin ne kadar güzel olduğunu hatırladım. Sizi gerçekten savaşta gibi hissettiriyor. Eğer kulaklığınız veya iyi bir ses sisteminiz de varsa o zaman tadından yenmiyor.

İkinci olarak vuruş hissi gerçekten güzel. Güncel oyunlarda gerçekten vuruş hissi berbat olabiliyor. BF1'in vuruş hissi ise gerçekten iyi. Özellikle de 2042 çöpü ile karşılaştırırsanız aradaki fark bariz belli oluyor (2042'nin ilk çıktığı hali için konuşuyorum).

Battlefield 1'de iyi oynayamıyor olsanız bile keyif alıyorsunuz. Çünkü oyunda kill alamasanız bile objektifleri ele geçirmek, takım arkadaşlarına yardım etmek gibi şeyler için de aktif olarak kullanıcıya geri bildirim veriyor. Bu da kullanıcının yaptığı her şeyden tatmin olmasını sağlıyor.

Oynadığım maçı kazandık. Osmanlı İmparatorluğu takımındaydık, bizim takım kazandı. 3 kill aldım ve 8 kere öldüm, yani K/D değerim kötüydü. Fakat inanın hiç umurumda bile değil, çünkü oynarken çok keyif aldım.

Oyunun optimizasyonu da mükemmel. R5 3600 ve 1660S ile 1080p Medium ayarlarda rahatlıkla 140-150 FPS ve üstünde oyunu oynadım. Ayrıca oyunda hiç hata görmedim diyebilirim.

Battlefield 1 benim için en iyi Battlefield oyunudur. Sizin için de Battlefield 1, en iyi Battlefield oyunu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı