Çözüldü Battlefield 1 ve V "The game does not appear to be installed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ediz500

Hectopat
Daha fazla  
Steam'den Battlefield 1 ve Battlefield V aldım, oyunlar kütüphaneme eklendi ve sorunsuz bir şekilde indirdim. Oyunu başlattığımda ise Origin bana "The game Battlefield 1™ does not appear to be installed. Please install it or try relaunching the game." diye hata verdi. İnternetten araştırdım fakat çözümünü bulamadım. Daha sonra oyunu birkaç kez silip indirdim, yine de çözülmedi. Origin'i de sildim tekrar yükledim yine olmadı. Origin kütüphanesini değiştirdim, oyun dosyalarını oraya kopyaladım, yine de olmadı. Hiçbir şekilde sorunu çözemedim. Bu sorunu daha önce yaşamış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• ss2.PNG
    ss2.PNG
    42,5 KB · Görüntüleme: 663
Şöyle basit bir çözüm önereyim size.
Eğer şu anki klasörünüz böyle ise;
D:\Program Dosyaları (x86)\steamapps\common\Battlefield 1

Yeni bir şu şekilde dosya oluşturun (Türkçe karakter kullanmadan):
D:\Program Dosyalari (x86)

Daha sonra Steamapps\common içerisindeki tüm oyunlarınızı, Türkçe karakter kullanmadan oluşturduğunuz yeni klasörün içine kopyalayın.
Steam'de yüklü olan oyunları kaldırın, hiçbir oyun kalmasın.
Daha sonra kopyaladığınız, hali hazırda dosyası bulunan bir oyunu, Türkçe karakter kullanmadan oluşturduğunuz yeni klasörü seçerek yükleyin.

Daha kolay yol olabilir, henüz hiçbir şeyi denemedim, bulursam yazarım.
Bilgisayarım zaten İngilizce ne yapmalıyım?
Bilgisayarım zaten İngilizce ne yapmalıyım?
tamam çözüm çok kolaydı origin kapattım steam den başlattım oyunu açıldı :)

Steam'den yeniden doğrulama yaptım çözüldü arkadaşlar öyle Türkçe karekterleri falan silmeyle uğraşmayın :)
Aynen biz hiç denemeden çözüm bulduk zaten.
Sizin sorununuz dosya bütünlüğünün bozulması. Konu sahibinin dosyalarında herhangi bir bozukluk yoktu ve Türkçe karakter silerek çözebildik.

Her bilgisayarda farklı hatalar olur. Dünya üzerinde tek bir hata yok. Tek bir çözüm de yok.
Onlarla uğraşmayın, bunlarla uğraşmayın gibi ithamlar yanlış söylemlerdir.

Aynen biz hiç denemeden çözüm bulduk zaten.
Sizin sorununuz dosya bütünlüğünün bozulması. Konu sahibinin dosyalarında herhangi bir bozukluk yoktu ve Türkçe karakter silerek çözebildik.

Her bilgisayarda farklı hatalar olur. Dünya üzerinde tek bir hata yok. Tek bir çözüm de yok.
Onlarla uğraşmayın, bunlarla uğraşmayın gibi ithamlar yanlış söylemlerdir.

Hocam sen olayı yanlış anlamışsın ilk önce bunu deneyin demek istedim. Mantıken Türkçe karekterden kaynaklı bir hata olsa en başta sıkıntı çıkar yani çok akla yatan bir çözüm değil demek istedim.

Çalıştır'a regedit yazıp açın. Açılan yerde şu yolu bulun;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\EA Games\Battlefield V

Bana buranın fotoğrafını atın.

Bir üstteki mesaja yazdığım gibi, yüklü olan klasörlerde hiçbir Türkçe karakter olmamalı. Ayrıca oyunu Origin üzerinden mi satın aldınız yoksa Steam üzerinden mi?

Neredeyse tum oyunlarım bozuluyor Steam'de ısmı degıstırmılıyor. Kayıt defterınden normalden yapınca da olmuyor. Bunun için 6 gun bekledım. Kafayı yiyeceğim. Ne olur yardım et.
Oyunun yüklü olduğu Steam klasörü bir Türkçe karakter kullanılan klasörün içindeydi, klasörün ismindeki Türkçe karakteri silerek sorunu çözdük.
kanka degısmıyor bak sımdı ben d ye ındırıım orda da yukledııgm klasorun ısmını degıstırdım ama sen demıssın ua defeter ....... o yerde hka eskı adı yazıyor lutfen bı yardım 6 gun bekleım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı