Battlefield 2042 Türkiye fiyatları belli oldu

Yahu korsanın anavatanına bile her oyunda bam güm dil desteği veriyorlar, Türkçe hiçbir zaman yok. Lehçe bile var. Türkçe yok. İngilizce oynamak sıkıntı olduğundan, dilim olmadığından değil, sadece görünce üzülüyor insan. Disco Elysium anket yaptı, birinci Türkçe çıktı, onlar bile dil desteği vermeyecek gibi duruyor.

Yahu korsanın anavatanına bile her oyunda bam güm dil desteği veriyorlar, Türkçe hiçbir zaman yok. Lehçe bile var. Türkçe yok. İngilizce oynamak sıkıntı olduğundan, dilim olmadığından değil, sadece görünce üzülüyor insan. Disco Elysium anket yaptı, birinci Türkçe çıktı, onlar bile dil desteği vermeyecek gibi duruyor.
Hangi ülke ?

Türkiye için yerel fiyat yapmışlar az da olsa. Series XS sürümü 80€.Türkiye'de 560₺.normalde 830₺ olması lazımdı. Ubisoft ise Türkiye pazarına resmen girmiş zaten. Sosyal medya hesapları da var. PC de yerel fiyat yapıyorlar. İş konsola gelince malum sebep yüzünden yerel fiyat yapılamıyor. Xbox'ın ülkemizde kutulu oyunu az olduğu için biraz daha şanslı. Bizim gibi ülkelerde bu kutulu oyun işinin bir an önce bitmesi lazım. PC tarafında oyunlar bu yüzden biraz daha ucuz.
Yahu korsanın anavatanına bile her oyunda bam güm dil desteği veriyorlar, Türkçe hiçbir zaman yok. Lehçe bile var. Türkçe yok. İngilizce oynamak sıkıntı olduğundan, dilim olmadığından değil, sadece görünce üzülüyor insan. Disco elysium anket yaptı, birinci Türkçe çıktı, onlar bile dil desteği vermeyecek gibi duruyor.

Yahu arapça bile var kardeşim. Arapça nedir? Cidden kaç kişi arapça oynuyor bu oyunları? Hadi oynuyor, kaç Arap ülkesinde bu oyun satışa çıktı? Arapça varsa Türkçe dublaj bile olması lazım. Zaten hikaye modu yok çeviri masrafları da az olur. Bu bildiğin ayrımcılıktır. Hele BF gibi bir serinin araplarda türklerden fazla satma imkanı yok. Bu adamlar FIFA'ya bile zar zor dil desteği getiren adamlar. En son en çok oynayan 4.ülkeydik. Pes serisinin ise artık brezilyalıları bile katlayarak geçtik. Adamlar yunan spiker koyuyor(Yunanistan liste de bile gözükmüyor)Türkçe spiker koymuyor. Hadi onu da geçtim bir tane Türk stadı yok.

resim_2021-06-10_165642.png

Türkiye için yerel fiyat yapmışlar az da olsa. Series XS sürümü 80€.Türkiye'de 560₺.normalde 830₺ olması lazımdı. Ubisoft ise Türkiye pazarına resmen girmiş zaten. Sosyal medya hesapları da var. PC de yerel fiyat yapıyorlar. İş konsola gelince malum sebep yüzünden yerel fiyat yapılamıyor. Xbox'ın ülkemizde kutulu oyunu az olduğu için biraz daha şanslı. Bizim gibi ülkelerde bu kutulu oyun işinin bir an önce bitmesi lazım. PC tarafında oyunlar bu yüzden biraz daha ucuz.

Yahu arapça bile var kardeşim. Arapça nedir? Cidden kaç kişi arapça oynuyor bu oyunları? Hadi oynuyor, kaç Arap ülkesinde bu oyun satışa çıktı? Arapça varsa Türkçe dublaj bile olması lazım. Zaten hikaye modu yok çeviri masrafları da az olur. Bu bildiğin ayrımcılıktır. Hele BF gibi bir serinin araplarda türklerden fazla satma imkanı yok. Bu adamlar FIFA'ya bile zar zor dil desteği getiren adamlar. En son en çok oynayan 4.ülkeydik. Pes serisinin ise artık brezilyalıları bile katlayarak geçtik. Adamlar yunan spiker koyuyor(Yunanistan liste de bile gözükmüyor)Türkçe spiker koymuyor. Hadi onu da geçtim bir tane Türk stadı yok.

Eki Görüntüle 1063123
Cidden çok saçma bir durum ya insan anlayamıyor. Sadece bu oyun için değil Türkçe desteği olmayan çoğu oyun için anlam veremiyorum olmamasına. Abi küçük bir ülke değiliz ki ya oyuncu sayımız da az değil neden böyle yapıyorlar hiç anlamıyorum.

Eki Görüntüle 1063123
Aynen hocam. Bu, “korsan yüzünden destek gelmiyor” bahanesinin palavra olduğunun en büyük kanıtı zaten. Tepeye oynadığımız oyunlarda bile destek alamıyoruz. Net olarak bizi iplemiyorlar, takmıyorlar.
Rusya sacede Rusya'dan ibaret değildir. Rusça konuşan ülkeleri toplasak baya insan ediyor.
Yani, ben korsanın anavatanı olmasına rağmen dil desteği gelmesine dikkat çektim, sayıya değil. Fakat salt sayı olarak bakarsanız, Türkiye de 80 milyon. Lehçenin gelip Türkçe’nin gelmeme nedeni nedir sizce misal? Ek olarak native speaker seviyesinde Rusça konuşan taş çatlasın 155-160 milyon insan vardır. Türkiye bunun yarısı potansiyele sahip. 10-15, hatta daha az nüfusa sahip ülkeler hesaba katılıyor da biz hesaba hiçbir zaman katılmıyoruz. Yani, sayı olarak bakmanın hiçbir mantıklı yanı yok. Böyle olsa, Korece’nin destek almaması gerekirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı