Battlefield 5 monitörü bozdu

Monitörün panel bozukluğu olabilir. Anlattıkların Ghost Screen denilen olaya benziyor. Paylaştığın resimden sorunu biz göremiyoruz hali ile :) Ghost Screen açılan bir uygulamanın kapatıldıktan sonra hayalet gibi arkada görüntüsünün kalma sorunudur. Tümüyle değil fakat logo, harf veya belli bir yerin ekranda kalması durumudur. Çizgi de aynı şekilde ekranda kalmış olabilir. Çözümü panel değişimidir. Ama stuck pixel (sıkışmış piksel) sorununu düzeltmek için yapılan testler denenebilir. Arka plandan yok olabilir belki. Yalnız bu sadece bir fikir. Çok daha kötü hale de gelebilir. Sorumluluk size ait. Denemeyin hiç.

Ekran kartında problem olacağını sanmıyorum. Çünkü oyundaki çizginin ekranda kaldığını söylüyorsun. O yüzden ilk şüphe monitörün panelinde Ghost Screen olması. Bunu test etmek için başka bir monitör kullanabilir veya televizyonda deneyebilirsin. Durumu tespit ettikten sonra monitörün garantisi devam ediyorsa, garantiye vermeni tavsiye ederim. Belirtiler önce kendini hafif gösterir fakat sonradan çok daha net kalıcı olarak gözükürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bilmiyor olabilir, bilmemek değil öğrenmemek ayıp kimse anasının karnında pc kurdu olarak doğmuyor. Bu kadar aşağılamaya, abartılı mizaha gerek yok. Ekran kartında arıza olunda ekran alıntısına da yansır diye biliyorum, yanlış da olabilir eğer yanlış değilse yüksek ihtimal sorunun monitörde. Adaptörden veya panelinde sorun olabilir deneme yanılma ile çözmen lazım önce farklı bir adaptör ile sonra farklı bir monitör ile dene imkanın var ise.

Tahminimce monitörde ghosting problemi yaşıyorsun.

Kesinlikle garantiye yollamalısın. İnternet üzerinde yapabileceğin basit testler ve yöntemler var lakin emin olmak için kasayı farklı monitörde dene, monitörü farklı cihazda dene ve en azından Everest, donkey gibi markalardan uzak durmaya çalışın. 850 TL aldığım Lenovo 144Hz monitörüm ikinci senesinde hala taş gibi (cidden taş gibi 2010 internet kafedesin gibi bir tasarımı var).

Tahminimce monitörde ghosting problemi yaşıyorsun.

Kesinlikle garantiye yollamalısın. İnternet üzerinde yapabileceğin basit testler ve yöntemler var lakin emin olmak için kasayı farklı monitörde dene, monitörü farklı cihazda dene ve en azından Everest, donkey gibi markalardan uzak durmaya çalışın. 850 TL aldığım Lenovo 144Hz monitörüm ikinci senesinde hala taş gibi (cidden taş gibi 2010 internet kafedesin gibi bir tasarımı var).

Bende emektar 2007 model BenQ'nun Gaming monitör var Dead pixellere rağmen inadına çalışıyor elim bolarınca AOC 24b2u alacağım onu artık mezara götürürüm.😆😆😆😆😆😆

Oyunu oynarken tam şu bölüm geldi. Norway yazısının üstünde bir siyah çizgiyle beraber o sahne geçti ama siyah çizgi geçmedi. Oyundan çıktım kabloları tak çıkar yaptım bilgisayarı baştan başlattım ama çizgi hala orada, böyle bir şey nasıl mümkün oldu? Oyunu silsem geçer mi? Çok ince bir şey dikkatli bakınca hemen norway yazısının üstünde belli oluyor.

Eki Görüntüle 1133287

Eki Görüntüle 1133289

Neden Battlefield olduğunu düşünüyorsun? 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı