Batuflex, Çakal, Lvbel gibi rapçiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İyi yapanlar da var kötü yapanlar da. Ama gittikçe iyileşeceklerdir çoğu diye düşünüyorum. Belki de öyle olmasını istiyorumdur sonuçta bu tarz rap yapan çok kişi yok.

Beğenerek dinliyorum. Türkçe Drill'in tuğlalarını örmeye çalışan arkadaşlar (reckol ve cakal hariç). Özellikle bu tayfada Reckol'un müzik bilgisi açısından hepsini en az 5'e katlayacağını düşünüyorum. Ağustos'ta batuflex, lvbel C5, Organize'nin de olduğu bir konsere gittim. Sahne performansları çok iyi değil, yeni yetme oldukları için. Zamanla daha da iyileşirler.
Buradaki arkadaşların görüşlerine saygı duyarım ama yurt dışından bir rapçi yapınca herkes hak ettiğini düşünürken Türkiye'de yapılınca ön yargılı yaklaşılıyor.

Şunlar mı drill tuğlaları örüyor? Tamashi falan bile şunların tüm kariyer parçalarından daha büyük tuğladır muhtemelen. Kafa sallattırıyor, eğlendiriyor falan dersen anlayışla karşılarız ancak kurduğun cümlenin ne kadar iddialı olduğunun farkında değilsin muhtemelen.

Şunlar mı drill tuğlaları örüyor? Tamashi falan bile şunların tüm kariyer parçalarından daha büyük tuğladır muhtemelen. Kafa sallattırıyor, eğlendiriyor falan dersen anlayışla karşılarız ancak kurduğun cümlenin ne kadar iddialı olduğunun farkında değilsin muhtemelen.

Drill'in tuğlalarından bahsetmiyorum zaten. Türkçe Drill'in tuğlaları diyorum ve gayet de örüyorlar. Tamashi dediğiniz bir kişi mi parça mı bilmiyorum ama parçaysa eğer lirikal olarak hiçbir farkları yok. Ayrıca parça drillden daha çok scream-rap, trap metal gibi.

Adamların sözler umurunda değil zaten dinleyenlerin de öyle. Millet kulağına güzel gelen şeyi dinliyor adamlar da farkında olduğu için böyle şarkılar çıkarıyorlar.

Batuflex, çakal, lvbel C5, reckol gibi rapçiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunlar gibi bazı arkadaşlar birden ünlü oldu size hak ediyorlar mı? Bence kafa sallattıranları var.

Hak etmiyorlar. Bu müziği rap adı altında yaptıkları ve konuşuldukları sürece hak etmiyorlar. Gidin "rap" kelimesinin anlamına bakın. Bunların yaptığı rap ise 2pac ve Nas gibi isimlerin yaptığı nedir? Bahsettiğin tarzda kişilere sanatçı demek bile doğru olmaz. Önceden yeteneği olan ünlü olurdu, müzik yapardı, kitap yazardı fakat şimdi olaylar tam tersine döndü. Yetenekli ve zeki insan sanayide çalışırken kafası boş insanlar ünlüler ve anlamsız müzikler yapıyorlar. Kimin ne dinlediğine hiç karışmam (öyle bir hakkım yok) ve saygı da gösteririm. Bu yazdıklarım sadece olayın neden ibaret olduğu hakkındadır. Bahsettiğin tarzda kişilerin şarkılarını da dinlediğim oluyor ara sıra; kulağa güzel gelebiliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hak etmiyorlar. Bu müziği rap adı altında yaptıkları ve konuşuldukları sürece hak etmiyorlar. Gidin "rap" kelimesinin anlamına bakın. Bunların yaptığı rap ise 2pac ve Nas gibi isimlerin yaptığı nedir? Bahsettiğin tarzda kişilere sanatçı demek bile doğru olmaz. Önceden yeteneği olan ünlü olurdu, müzik yapardı, kitap yazardı fakat şimdi olaylar tam tersine döndü. Yetenekli ve zeki insan sanayide çalışırken kafası boş insanlar ünlüler ve anlamsız müzikler yapıyorlar. Kimin ne dinlediğine hiç karışmam (öyle bir hakkım yok) ve saygı da gösteririm. Bu yazdıklarım sadece olayın neden ibaret olduğu hakkındadır. Bahsettiğin tarzda kişilerin şarkılarını da dinlediğim oluyor ara sıra; kulağa güzel gelebiliyorlar.
Katılıyorum hocam. Ama çoğu kişi kulağına güzel geleni dinliyor altında anlam aramıyor, bu yüzden bu kadar tutuyorlar diye düşünüyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı