Uzi, Çakal, Batuflex, Lvbel size hitap ediyor mu?

Hocam dıp tıs dıp tıs Türkçe pop ne ise bunlarda o diyebiliriz, ancak sound konusunda yaz şarkıcısı popculara oranla kesinlikle başarılılar. Açıkçası insanlar ne buluyor bunlarda önyargımı kırmak için hepsini 1'er defa dinlemişliğim var ve uzi dışındakiler bana göre değil. Normalde şarkıcıların canlı performansların öncelik verdiğim ve Autotune'u çok sevmediğim halde uzi hem nadirende olsa rakiplerine kıyasla daha anlamlı söz içeriğine sahip olabiliyor hem de şarkının dizaynını bütünü ile iyi yapıyor, pek çok kişide bana göre kulak tırmalayan autotune uzi dinlerken çok daha kıvamında geliyor. Ben taş plak kayıtlarından tutun Ankara oyun havasına kadar pek çok farklı müziği dinlerim, ergen Tiktoker'lar bu tarzı meşhur etmese bile uzi muhtemelen piyasada yer edinebilirdi.

Ölsem de dinlemeyeceğim, dinleyeni ile dahi yan yana gelmeyeceğim üretgeçler. Ülkenin zeka, kültür, müzikal kalitesi hakkında fikir sahibi ettikleri için yaptıkları işe saygım var.

Çakal'a bayılıyorum, ama bir tek ben bayılmıyorum.😀

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kulak tırmalayıcı ve sözler aşırı anlamsız hatta "söze gerek yok saçma sapan ne yazsak dinliyorlar" kafasında oldukları için zaman kaybı gibi geliyor.

Alternatif, klasik tarz daha çok. Ayrıca madem müzik zevkime laf edeceksin, şu araştırmayı da paylaşayım.

İnsanların dinlediği şarkılar, sevdiği müzik türleri üzerinden IQ seviyesi belirlemeye çalışmak ne kadar mantıklı bilemedim, kimse de müzik zevkinize laf etmemiş ayrıca.

Rap, hip-hop kadar kötü müzik türü görmedim.

Aksine siz insanların müzik zevkine hakaret edercesine sözler kullanmışsınız. Ben size gerçekten mantık çerçevesi içinde karşılaştırmalar ve incelemeler ile yapılmış bir çalışmayı bırakayım.
Kendinizi de yaptığınız ve sevdiğiniz şeyler üzerinden birilerinden üstün görme eğilimindeyseniz, bir psikolog ile görüşmenizi öneririm.
Şu çalışmayı da ekleyeyim https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/1184745

Ben müziğin içindeyim. Nasıl üretilir, armoni yapısı, üretim aşamaları nedir, çok iyi bilirim. İlgili makaleler müzik eğitimi almış bir sosyolog tarafından yazılmamışsa doğru sonuca ulaşmazlar.

Çok sesli müzikler zihinsel bir kapasite gerektirir. Ses aralıklarını tanımlayabilmek ve ayırabilmek bu yetkinlik ile ilşkili şeylerdir. Rap gibi, ya da pop gibi müzikler dar bir armoni yapısı, 3 sesli akor düzeni kullanır. Bu da algılamayı kolaylaştırır.

9'lu,11'li,13'lü akor düzenleri ise kolay algılanmaz ve uzak duyulur. Normal bir dinleyiciye sıkıcı gelirler. Sadece aralıkları algılayabilen ve bu karışık düzeni tanımlayabilen eğitimli kulaklar tarafından dinlenir. Jazz, klasik müzik, Blues gibi müzik türleri bu nedenle az dinleniyor.

Konu hortingen olmuş, hiçbirini dinlemiyorum.

Ben müziğin içindeyim. Nasıl üretilir, armoni yapısı, üretim aşamaları nedir, çok iyi bilirim. İlgili makaleler müzik eğitimi almış bir sosyolog tarafından yazılmamışsa doğru sonuca ulaşmazlar.

Çok sesli müzikler zihinsel bir kapasite gerektirir. Ses aralıklarını tanımlayabilmek ve ayırabilmek bu yetkinlik ile ilşkili şeylerdir. Rap gibi, ya da pop gibi müzikler dar bir armoni yapısı, 3 sesli akor düzeni kullanır. Bu da algılamayı kolaylaştırır.

9'lu, 11'li, 13'lü akor düzenleri ise kolay algılanmaz ve uzak duyulur. Normal bir dinleyiciye sıkıcı gelirler. Sadece aralıkları algılayabilen ve bu karışık düzeni tanımlayabilen eğitimli kulaklar tarafından dinlenir. Jazz, klasik müzik, blues gibi müzik türleri bu nedenle az dinleniyor.

Dediklerinize katılıyorum, sadece yaptığı yorumun ne kadar saçma ve kıt görüşlü bir yorum olduğunu belirtmek istemiştim, teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı