Batum Zoomer'da satılan iPhone'ların TR'de garantisi var mı?

ExellionTR

Hectopat
Daha fazla  
Cümleten iyi akşamlar. Yaklaşık 2 saat sonra arabayla Ankara'dan Batum'a doğru nasipse 3 adet iPhone 14 Pro Max almak için yola çıkacağız. Sorum şu: Zoomer ve Iplus'ta satılan modeller TR garantili mi? Ek olarak önerebileceğiniz güvenilir başka mağaza / telefoncular var mı?
Ayrıca ek olarak bilmem / dikkat etmem gereken bir şey var mı yolculuk süresince veya Gürcistan'a giriş yaptığımızda? Birkaç forumda ve videoda güncel mesajları okuduğumda stok sıkıntısının olmadığını, mağazalarda telefonların olduğunu belirtmişler, yalnız tax free sırasında biraz sıra oluyormuş. Niyetimiz sabah varınca mağazaya girip alıp tax freeyi halledip memlekete geri dönmek. Yola çıkmadan önce yardımcı olabilecek arkadaşlar yazarsa çok sevinirim, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturasını saklayın, IMEI kaydı yaptırdıktan sonra Türkiye'deki Apple servislerinden fatura ve IMEI kayıt belgeleriyle servis desteği alabilirsiniz. Cihaz Avrupa kıtasında satılan cihazlardan olduğundan servis hizmetinde sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Ek olarak: 1 yıl uluslarası garanti süresi geçerli olacaktır.

Faturasını saklayın, IMEI kaydı yaptırdıktan sonra Türkiye'deki Apple servislerinden fatura ve IMEI kayıt belgeleriyle servis desteği alabilirsiniz. Cihaz Avrupa kıtasında satılan cihazlardan olduğundan servis hizmetinde sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Ek olarak: 1 yıl uluslarası garanti süresi geçerli olacaktır.

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için. Zoomer ve iplus sitelerinden baktığım fiyatlar mağazada da aynı mıdır bu konuyla ilgili bilginiz var mı?

Cümleten iyi akşamlar. Yaklaşık 2 saat sonra arabayla Ankara'dan Batum'a doğru nasipse 3 adet iPhone 14 Pro Max almak için yola çıkacağız. Sorum şu: Zoomer ve iPlus'ta satılan modeller TR garantili mi? Ek olarak önerebileceğiniz güvenilir başka mağaza / telefoncular var mı?
Merhaba. Garanti konusunda model kodunu bilmeden konuşmak pek mantıklı değil ama genel olarak iPlus veya diğer resmi ithalat 14 serisinin garantisi Türkiye'de geçerliyken, paralel ithalat olan Zoomer'dan alınanlarınki geçerli olmuyor; çünkü iPlus vd. mağazalar Avrupa için üretilen 14 serisini satarken Zoomer nereden getirtirse oranınkini satıyor, örneğin geçtiğimiz Aralık'da Zoomer'dan 14 Pro alan bir arkadaşımınki Japonya versiyonuydu.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün Gürcistan'dan A2894 kodlu 14 Pro Max satın aldık, 1 yıl TR garantisi mevcutmuş. Süreçle ilgili yaşadıklarımı gitmeyi düşünen arkadaşlar için yeni bir konu açıp detaylarıyla paylaşacağım.

Daha uygun oluyor mu ki?
Ne kadara aldınız telefonu acaba.

Hocam biz iTechnics mağazasından 2 siyah, 2 derin mor olmak üzere 4 adet 14 Pro Max 256 GB satın aldık. Renk ve stokta sorun yoktu. Biz gittiğimizde mağazada kimse yoktu sakindi. Buradan önce Zoomer'a gitmiştik ilk olarak, ana baba günüydü ve o gün kalabalıktan ötürü tax free'yi kapattıklarını söylediler. Telefon başına 4000 lari ödedik. Çıkışta tax Free olarak yanlış hatırlamıyorsam 450 lari civarı geri aldık tam hatırlamıyorum onu kağıtta yazıyordu. Türkiye'ye kıyasla her türlü uygun oluyor.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün Gürcistan'dan A2894 kodlu 14 Pro Max satın aldık, 1 yıl TR garantisi mevcutmuş. Süreçle ilgili yaşadıklarımı gitmeyi düşünen arkadaşlar için yeni bir konu açıp detaylarıyla paylaşacağım.
Hayırlı olsun. Konunuzu sabırsızlıkla bekliyorum. Konuyu açtığınızda beni etiketlerseniz sevinirim, gözümden kaçmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı