Baz istasyonu kiraları ne kadar?

Öğrenme şansınız var mı?

Arkadaşlar tüm dünyada bu kadar aktif bir şekilde kullanılan teknoloji ayrıca ülkemizde çok daha düşük güç ile kullanılıyor ortalama 10 metre zararlı olduğu alan halen cahilce (çok özür diliyorum) konuşuyorsunuz sizin kahvede oturan +50 dayılardan ne farkınız kaldı?

Evet mesela 5G istasyona karsi cikan bir halkimiz var ve ben yanlis buluyorum bu durumu. Sehirin gobegine kurulmak zorunda degil. Kurdurmayin o zaman kardesim catiniza, kurduranlari da sikayet edin yani. (5G istasyona karsi cikanlara diyorum.)

Evet oldukca tehlikeli ve oldukca guclu bir teknoloji 5G, boylesine guclu bir teknolojiyi dogrudan catiya kurabileceklerini sanmiyorum. Elektromanyetik dalgalar adami carpip atabilir. :D

@hacıbaba36 Sorumu tekrarlıyorum, bana lütfen iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun kansere sebep olduğunu gösteren herhangi bir çalışma, güvenilir bir rapor vs. verebilir misiniz? Haber linki değil.

İlla elektromanyetik radyasyondan uzak kalmak istiyorsanız kablosuz modem de kullanmayın o zaman, telefon da kullanmayın. Yine de kaçış yok zira diğer komşular da kullanıyor olacak.

GSM frekanslarına baktım 800, 900, 2600 MHz gibi değerler gördüm. Bugün WiFi için 5 GHz konuşuyoruz, daha yüksek frekanslı dalgalar zaten etrafımızda.

@rootz Pek sanmıyorum öğrenebileceğimi ama bir sorayım yine. Öğrenirsem yazarım.

@hacıbaba36 Sorumu tekrarlıyorum, bana lütfen iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun kansere sebep olduğunu gösteren herhangi bir çalışma, güvenilir bir rapor vs. verebilir misiniz? Haber linki değil.

İlla elektromanyetik radyasyondan uzak kalmak istiyorsanız kablosuz modem de kullanmayın o zaman, telefon da kullanmayın. Yine de kaçış yok zira diğer komşular da kullanıyor olacak.

GSM frekanslarına baktım 800, 900, 2600 MHz gibi değerler gördüm. Bugün WiFi için 5 GHz konuşuyoruz, daha yüksek frekanslı dalgalar zaten etrafımızda.

@rootz Pek sanmıyorum öğrenebileceğimi ama bir sorayım yine. Öğrenirsem yazarım.
Valla benim bilgim bu kadar maalesef veremem.
Herkes kendi bildiğini söylüyor.
Dediğim gibi bir abimizden yıllar önce falanca baz istasyonu kurdurmuştu şimdi kanser olmuşlar diye duymuştum.
Doktorlar da hepimizden çok biliyordur bence bu konuyu çünkü işin uzmanı onlar.

Aynen, bu sinyallerden kacilmasi imkansiz. Bir yolu var ama bunu kullanmanin yasal oldugunu dusunmuyorum, sinyal kesici cihaz.

Komsu sikayet edebilir telefonum calismiyor diye en basitinden. Arastirip bulurlarsa ciddi yaptirimi olabilir cunku, o evde bir hasta olabilir ve siz bu cihazi kullanarak acil hatta ulasimi engelliyorsunuz, bir katilden farkiniz kalmaz. Konu nerelere geldi. :D

Valla benim bilgim bu kadar maalesef veremem.
Herkes kendi bildiğini söylüyor.
Dediğim gibi bir abimizden yıllar önce falanca baz istasyonu kurdurmuştu şimdi kanser olmuşlar diye duymuştum.
Doktorlar da hepimizden çok biliyordur bence bu konuyu çünkü işin uzmanı onlar.
Estağfurullah, kötü anlamda demedim. Olabilir tabii ama arada bağlantı olduğundan emin değiliz halen. X-ray gibi iyonlaştırıcı olan radyasyonun DNA için tehlikeli olduğu bilinse de bu tür iyonlaştırıcı olmayan kısmının kanserle bir ilişkisi bulunamadığını biliyorum. Bu kesinlikle yok demek olmasa da bir kanıt da yok ortada.

Ayrıca bu tamamen masum olduğu anlamına gelmiyor, birtakım daha göz ardı edilebilecek sıkıntıları yok değil tabii.

Aynen, bu sinyallerden kacilmasi imkansiz. Bir yolu var ama bunu kullanmanin yasal oldugunu dusunmuyorum, sinyal kesici cihaz.

Komsu sikayet edebilir telefonum calismiyor diye en basitinden. Arastirip bulurlarsa ciddi yaptirimi olabilir cunku, o evde bir hasta olabilir ve siz bu cihazi kullanarak acil hatta ulasimi engelliyorsunuz, bir katilden farkiniz kalmaz. Konu nerelere geldi. :D
Tabii, dijitalleşen dünyada kaçış yok maalesef dediğiniz gibi. 🙂

Duvarları kurşun mu kaplattırsak? 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı