Rehber "Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası

Makaleler
9
Daha fazla  
Bu hatanın kaynağı, Telemetry hizmetini ya da gerekli bir Windows hizmetini kapatmanızdır.
  • O&O ShutUp10 yazılımını indiriyoruz.
  • Actions -> Undo all changes ('factory settings') diyoruz.
1616128099400.png

Bunu yaptıktan sonra düzelmeli.

• Regedit'i açıp HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizinine geliyoruz. Eğer DisableAntiSpyware adında bir değişken varsa siliyoruz. Sonrasında bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.
  • Akabinde başlat kısmına "gpedit.msc" yazın. "Yönetim Şablonları" -> "Windows Bileşenleri" -> "Windows Defender Virüsten Koruma" dizinine gelip "Windows Defender Virüsten Koruma'yı kapat" girdisine çift tıklayıp "Yapılandırılmadı" olarak değiştirin ve kaydedin.

Bunu direkt olarak hizmetlerden yapamıyor muyuz zaten? Ya da farklı bir şey mi?

O&O kullanılarak kapatılanlar hem regedit, gpedit, görev zamanlayıcısından da kapatılıyor ve O&O yerine hizmetlerden açmaya çalıştığınızda başlatmanıza engel olabiliyor.

Hocam uygulamayı indirip dediğinizi yaptım fakat çözülmedi. Regedit'te ki söylediğiniz dosyadı sildim ama düzelmedi. Ayrıca bende ''Windows Bileşenleri''nde, ''Windows Defender Virüsten Koruma'' yok. Ayrıca bunları yaptıktan sonra yeniden başlattım sistemi.

Hocam uygulamayı indirip dediğinizi yaptım fakat çözülmedi. Regedit'te ki söylediğiniz dosyadı sildim ama düzelmedi. Ayrıca bende ''Windows Bileşenleri''nde, ''Windows Defender Virüsten Koruma'' yok. Ayrıca bunları yaptıktan sonra yeniden başlattım sistemi.
Defender control ile yapın hocam.
Burada anlatılan sorun kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı