Bazı harfleri okurken takılıyorum

legit111

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu sorun okulda beni gerçekten zorlayan ve yıllardır var olan bir sorun. Kendi kendime akıcı bir şekilde konuşabiliyorum fakat annem ile, okulda vb. dudak harflerinde çok takılıyorum. Hatta sadece dudak harflerinde değil, m ve Z'de çok uzatıyorum :(.örnek olarak: Bencil derken "bıbıp-encil" oluyor :D. Medya kelimesini söylerken "mmm-edya" oluyor maalesef. Bu problemden bıktım.
Kendi düşüncelerimi bile belirtemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba. Bu sorun okulda beni gerçekten zorlayan ve yıllardır var olan bir sorun. Kendi kendime akıcı bir şekilde konuşabiliyorum fakat annem ile, okulda vb. dudak harflerinde çok takılıyorum. Hatta sadece dudak harflerinde değil, m ve Z'de çok uzatıyorum :(.örnek olarak: Bencil derken "bıbıp-encil" oluyor :D. Medya kelimesini söylerken "mmm-edya" oluyor maalesef. Bu problemden bıktım.
Kendi düşüncelerimi bile belirtemiyorum.
B,F,M,P ve V. dudak ünsüzlerini söylerken neden zorlanıyorsun? Yaş kaç. Doktora gittin mi?

Evet, okul ortamında çok heyecanlı oluyorum! Hoca okuma için kaldırdığında elim ayağım titriyor :D.
Bundan kaynaklı. Ben de senin gibiydim hatta daha kötüsü olabilir. İngilizce öğretmeni bana tahtaya yazı yazdırdı... O yazılar yamuk yumuk olurdu. Ellerim titrerdi. Öğretmenim kitaptan yazı okuttuğu zaman zar zorla okurdum 🤣 Anılar anılar.

Hocam aynısı bende de var.Kendime başıma birşey okuduğum zaman akıcı.Ama başkasıyla konuştuğum zaman teklemeye başlıyorum.Eskiden daha fazlaydı.Son zamanlarda(1 senedir falan) konuşma egzersizleri yapmaya başladım.Onun bayağı bir faydası oldu.

Hocam aynısı bende de var. Kendime başıma bir şey okuduğum zaman akıcı. Ama başkasıyla konuştuğum zaman teklemeye başlıyorum. Eskiden daha fazlaydı. Son zamanlarda(1 senedir falan) konuşma egzersizleri yapmaya başladım. Onun bayağı bir faydası oldu.

Evet aynısı oluyor :(. Y harfini söylerken garip garip sesler çıkıyor benden hem de istemsiz şekilde çıkıyor. Yazlık kelimesini söylerken "ky-azlık" oluyor. Y ve K birleşimi bir harf ile başlıyorum:=(.
Bende egzersizler yapmaya başladım aynı zamanda olumlama söyleyerek kendimi motive ediyorum :).

Geri
Yukarı