Bazı internet sitelerinde reklam olarak açılan pencereler

Börtü Böcük

Kilopat
Bazı internet sitelerinde tıklama yaptığımda örneğin video veya sağ, sol taraflardaki boşluklara tıkladığımda otomatik olarak yeni pencereler açılabiliyor reklam olarak. Bunu Google Chrome'da tamamen engellemek istiyorum. Bunu Adblock ile yapabilir miyim yoksa başka eklenti veya araçlara ihtiyaç var mı?

Çözüm
Chrome ve reklam engelleyiciler bu konuda yetersiz kalıyor. Ben bu eklenti ile engelliyorum.
Pop up blocker for Chrome™ - Poper Blocker
Ama güvendiğin sitelerde açılır pencerelere izin ver. Bazı sitelerde bağlantıların bile açılmasını engelliyor.

Ayriyeten reklam engelleyici olarak Adblock adı geçen bellek sömüren uzantıları önermiyorum.
Nano Adblocker
Nano Defender
Yukarıdaki iki uzantı reklam engelleme için yeterlidir.
Merhabalar,
Dediğiniz olayı Adblock Plus ile yapmanız mümkündür.

Yüklemek için Tıkla

Yükledikten sonra sağ üst kısımda Adblock Plus simgesine tıklayın Ekran Alıntısında da belirtilen yere basın.
Eki Görüntüle 389283

Ardından sitede / açılan pencerede engellemek istediğin yere tıklayın.

Eki Görüntüle 389284

Artık rahatsız edici reklamlardan arındınız :) İyi forumlar...

Eki Görüntüle 389285
Çok teşekkür ediyorum ama açılan pencerenin içindeki reklamları engellemek istemiyorum ben. Açılır pencereyi komple engelleyim tıklama yaptığımda hiç tepki bile gelmesin. İnternet Explorer'da oluyor.

Ayrıca Adblock Plus kendi içerisinde reklam engellemede 1.Numara olduğunu düşünüyorum uzun süredir kullanıyorum daha 1 tane bilene açılır pencere veya ekranda reklam çıkmadı.

Günümüzün kazancı tamamen reklamlardan olmaktadır bu yüzden bazı sitelere [ Gazeteler de dahil buna :D ] girdiğiniz de karşınıza "Adblock algılandı." uyarısı çıkacaktır.
Aynen öyle dostum.

Çok teşekkür ediyorum ama açılan pencerenin içindeki reklamları engellemek istemiyorum ben. Açılır pencereyi komple engelleyim tıklama yaptığımda hiç tepki bile gelmesin. İnternet Explorer'da oluyor.

İnternet Explorer kendiliğinden zaten yavaş bir tarayıcıdır. Daha hızlı bir tarayıcıya geçmek sizin için daha iyi olacaktır.
Ayrıca dediğim gibi uzun zamandır kullanmama rağmen Chrome da bir kere bilene dediğiniz durumlarla karşılaşmadım.
Aynı siteye girmeyi ve aynı olayı yapmayı Chrome da deneyebilir misiniz? Aynı sonuçlan karşılaşırsanız farklı bir yol arayalım.

İnternet Explorer kendiliğinden zaten yavaş bir tarayıcıdır. Daha hızlı bir tarayıcıya geçmek sizin için daha iyi olacaktır.
Ayrıca dediğim gibi uzun zamandır kullanmama rağmen Chrome da bir kere bilene dediğiniz durumlarla karşılaşmadım.
Aynı siteye girmeyi ve aynı olayı yapmayı Chrome da deneyebilir misiniz? Aynı sonuçlan karşılaşırsanız farklı bir yol arayalım.
Ben İnternet Explorer kullanıyorum demedim ki. Ben zaten Google Chrome kullanıyorum çoook uzun bir zamandır. Ben sadece İnternet Explorer'de açılır pencereleri engelleyen bir mekanizmanın var olduğunu söylüyorum. Bu özellik Chrome da yok. Siz karşılaşmadınız çünkü malum sitelere girmiyorsunuz demek ki. (; Burda bile Chrome kullandığım gözüküyor zaten.
389290

Ben İnternet Explorer kullanıyorum demedim ki. Ben zaten Google Chrome kullanıyorum çoook uzun bir zamandır. Ben sadece İnternet Explorer'de açılır pencereleri engelleyen bir mekanizmanın var olduğunu söylüyorum. Bu özellik Chrome da yok. Siz karşılaşmadınız çünkü malum sitelere girmiyorsunuz demek ki. (; Burda bile Chrome kullandığım gözüküyor zaten.
Eki Görüntüle 389290
Firefox kullan onda var.

Eki Görüntüle 389290

Adblock çare olmazsa lütfen yolu izleyiniz ;

Chrome Ayarlarına girdikten sonra şu kısma gelin;
389293

Ardından içersin de şu kısmı Engellendi olarak ayarlayın ;

389294

Sorununuz çözülecektir :)
Eki Görüntüle 389290

Ayrıca bahsettiğiniz siteler de virüslerin çok yoğun olduğunu unutmayın, başınıza bir iş gelmesin daha sonra. :D

Adblock çare olmazsa lütfen yolu izleyiniz ;

Chrome Ayarlarına girdikten sonra şu kısma gelin;
Eki Görüntüle 389293

Ardından içersin de şu kısmı Engellendi olarak ayarlayın ;

Eki Görüntüle 389294

Sorununuz çözülecektir :)

Ayrıca bahsettiğiniz siteler de virüslerin çok yoğun olduğunu unutmayın, başınıza bir iş gelmesin daha sonra. :D
Zaten engelledi olarak işaretli ancak başarılı bir şekilde çalışmıyor. Videoya tıkladığımda yeni sekmede reklam geliyor. Popuplar da geliyor ama engelledi diyor sonra kapanıyor. Ama İnternet Explorer'da olduğu gibi komple engelleyemiyor. );

Zaten engelledi olarak işaretli ancak başarılı bir şekilde çalışmıyor. Videoya tıkladığımda yeni sekmede reklam geliyor. Popuplar da geliyor ama engelledi diyor sonra kapanıyor. Ama İnternet Explorer'da olduğu gibi komple engelleyemiyor. );
389300

Engelle kısmında "Ekle" yazan yere tıklayın bahsettiğiniz açılır pencerede çıkan sitenin linkini kopyalayarak yapıştırın belki çözüm olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı