Bazı Konularda İç Daralması ve Strese Girmek

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Dediğim gibi bazı konularda bu şekilde oluyorum.
Konular illaki yüzleşmem gereken ve bizzat benim yapmam gereken şeyler olduğu için kaçamıyorum.
Konu aklıma gelince; moralim bozuluyor, içim daralıyor (Kalbimde olabilir, tespit edemiyorum.) ve strese giriyorum.
Bunun psikolojik olduğunu düşünüyorum.
Konuya göre değişiyor, ama isterseniz konudan da bahsedebilirim.
Aklınıza gelen ya da bildiğiniz bir çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılmaması durumunda herhangi bir sorun teşkil etmeyen işlerden kaçınabilirsin; bu sayede kaygıyı ya da korkuyu harekete geçiren durumlardan kaçmış olursun. Ya da, tüm duyduğun korku ve kaygıların varlığını inkar edersin yani üzerine gidersin.

Yapabileceğiniz ve çözebileceğiniz konularsa eğer çözün kurtulun. Bu iç daralması bana 2 hafta önce geldi 10 tane performans ödevi görünce.

Konuyu anlatıyorum.
Steam'e bir oyun koydum. Oyunu erken erişim için yayınlayabilirim, hiç bir engel yok.
Ama telif olayları yüzünden içinde bir sıkıntı var.

Telif alırken, yazılım şeklinde aldım, "yazılımın" dosyasını verdim ve o dosyanın telifi alındı.
Bende oyunu güncelledim haliyle de güncelleyeceğim.
Ama bu dosya değiştiği için telifim geçersiz sayılır diye korkuyorum.
Telif geçersiz sayılırsa birisi oyunumu alıp benim yerime telifini alabilir.
Tekrar telif alırsam da, yine para vermem lazım, hem de her güncellemede.

Google'da telif ile alakalı bilgileri araştıramıyorum, çünkü yok. Sayfalarca yazı okutturup bir şey anlatmayan siteler var. Telif haklarının orijinal sitesi, eserlerin güncellenmesi hakkında bilgi vermiyor.
Onlarda da cidden aradığım bilgi olsa bile bilemeyeceğim, çünkü aşırı garip terimler kullanıyorlar.

Yani ne yapacağımı bilemiyorum.
Güncellenebilir telif gibi bir şey yok mu?

Şimdi bu konudan kaçabilirim aslında, Steamworks'ü açmayaraktan.
Ama oyunu yayınlamak da istiyorum, o kadar uğraştım.
Çünkü Steamworks'e para yatırdım oyun sayfasını açması için.

Geri
Yukarı