TEOG Yüzünden Strese Girmek

Öncelikle delirdiğim falan yok. 😂
Technopat Sosyal’i çok samimi bir ortam olarak buluyorum.
Son 1 yıl içinde Teog denilen illet ve sonraki bu yıl içinde psikolojimde değişimler oldu.

Dışarıya çıkmayı baya azalttım mesela istemiyor canım nedense.
Okulda aldığım kötü not bile beni sanki Dünya’nın sonu gibi hissettiriyor. Ben böyle birisi değildim.
Her şeyi kafama çok takıyorum. Sizce bir destek almalı mıyım?
Bu durumda alicagin en buyuk destek ancak ailen ve arkadaslarindan gelir :) . Yasadiklarin gayet normal bircok insanin basina gelen seyler. Her zor donem gibi bu donemde bir sekilde biticek sen gonlunu ferah tut :) Ileride suan yasadigindan cok daha zor donemler atlaticaksin ve suan yasadiklarin ileride yasiyacaklarin icin bir tecrube olucak sana :)

TEOG kalkmadı mı?

Şimdi diyeceksin ulan sanki bilmiyorum ben bunları diye de, 10. sınıfım ve TEOG'a neden bilmiyorum ama oturup bir gün bile çalışmadım. 330 puanlık meslek lisesinde okuyorum. Ortamı gerçekten sevmiyorum, okulda sigara içen falan. Tuvaletlerin pisliği, sürekli sigara kokması derken bir çok kötü şey var.

Çok şükür, iradem var hiç birisine uymadım uymuyorum. Geçmişe baktığımda biraz çalışsam, iyi bir yere geleceğimi biliyordum; hele ki o ortaokul konularıyla. Şuan ki konular ile asla kıyaslanmaz. Lakin iş işten geçti işte. Elimde ki fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum. Kendimi karalara vuramam değil mi?

Sonuç olarak kanka, iradeli ve sabırlı biri ol. Bir de, çok takma kafana. Elinden geleni yap, fazlasını yapamazsan akışına bırak, üzme kendini. Bak pişmanım tabi çalışsaydım keşke ama şuan ki halimden de memnunum daha kötü bir yerde de olabilirdim.

Anlıyorum seni de, Türkiye şartları bunları bize dayatıyor, genç yaşımızda neleri takıyoruz.
450 puanlık anadolu lisesindede sigara var, arkadaşım iciyor hatta :D bir şey yapamazsin o sigaraya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı