Bazı şeyleri kafaya gereğinden fazla takıyorum

Aldtheoth

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Şu an 14 yaşındayım ve lise 1. sınıf öğrencisiyim. Merak ettiğim konu ise başlıktan yazdığı gibi bazı şeyleri kafaya fazla takmam ve bunu nasıl çözeceğimi bilmemem. Okul olsun, sosyal yaşamım olsun bazı şeyleri çok fazla kafaya takıyorum ve bunu durduramıyorum. Ergenlik dönemindeyim bunlar normaldir diyorum fakat artık bazı konular için oturup hüngür hüngür ağlıyorum. En çok beni strese sokan şey ise okulum. Şu okul denen şeye o kadar fazla kafamı yoruyorum ki. Sizce bunun çözümü veya bunu bir süreliğine durdurmanın yolu nedir? Cevaplayan herkese çok minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler, herkese iyi günler.

Buna sanırım ergen tribi falan diyorlar. Yaşıtız ve böyle bir durumla karşılaşmadım.

En son uyumadan önce ocağa bakma, pencereye bakma gibi takıntılarım vardı. Patlarsa patlasın diye dellendim bakmamaya başladım ve o günden beri bayağı azaldı takıntım. Tek diyeceğim dünyanın sonu gelmediği ve bir gün hepimizin öleceği.

Buna sanırım ergen tribi falan diyorlar. Yaşıtız ve böyle bir durumla karşılaşmadım.

En son uyumadan önce ocağa bakma, pencereye bakma gibi takıntılarım vardı. Patlarsa patlasın diye dellendim bakmamaya başladım ve o günden beri bayağı azaldı takıntım. Tek diyeceğim dünyanın sonu gelmediği ve bir gün hepimizin öleceği.

Teşekkür ederim, ben de aslında ara sıra böyle takıntılarla karşı karşıya kalabiliyorum ve bunları çözmek gerçekten zor. Keşke senin gibi düşünüp bütün takıntılarımdan kurtulabilsem, yardımın için teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı