Bazı şeyleri gereğinden çok kafaya takmak

Sürekli fani olduğunu düşün ve bunu bilerek yaşa. Dünyaya bağlı kalmayacağını düşün. Bunları düşündüğün zaman dünya üzerindeki her şeyin kafaya takılmayacak kadar değersiz ve gereksiz olduğunu anlarsın.

İnsan fanidir, geçicidir. Şu hayattaki düşüncelerimizin ve yaptığımız işlerin hiçbir değeri ve anlamı yok. İnsanlar bunu tam ölümün eşiğindeyken anlıyorlar. Yani geçici bir hayat için bazı şeyleri gereğinden fazla kafaya takmak kendini sıkmaktan, boşu boşuna yiyip bitirmekten ve bunaltmaktan başka bir şey değildir. Kısacası aptallıktır aslında. Çünkü insan bunu bile bile bu düşünceler ile hayatını mutsuz geçirmeyi tercih ediyor, kendine zarar veriyor.

Son düzenleme:
Hocam başka bir şeyle ilgilenin oyun oynamak dizi izlemek vs.

Tamam hocam sağ olun ama deniyorum olmuyor aklıma geliyor.

Çözemezsin aynı sorundan yıllardır müzdaribim çoğu psikiyatri ilaç çözemedi.

Geçmiş olsun hocam umarım sorununuz çözülür.

Sürekli fani olduğunu düşün ve bunu bilerek yaşa. Dünyaya bağlı kalmayacağını düşün. Bunları düşündüğün zaman dünya üzerindeki her şeyin kafaya takılmayacak kadar değersiz ve gereksiz olduğunu anlarsın.

Tamam hocam sağ olun ama bu beni geren bir şey bir gün göçüp gideceğim düşüncesi benim içimi karalara bağlıyor.

Kafayı yedirtir Carpe Diem kardeşim.
Hayat geride bıraktıklarını düşünmekten çok daha fazlası ileriye bak egolu ol ancak kibirli olma arasında çok fark var.
Kendini sev kendini düşün kendime neden bunu yapıyorum de sorgula kendini aynanın karşısına geç konuş kendinle ve bu işi bitir.

Dert ettiğim için oluyor onun önünü kesemiyorum işte .

Kafayı yedirtir carpe diem kardeşim.
Hayat geride bıraktıklarını düşünmekten çok daha fazlası ileriye bak egolu ol ancak kibirli olma arasında çok fark var.
Kendini sev kendini düşün kendime neden bunu yapıyorum de sorgula kendini aynanın karşısına geç konuş kendinle ve bu işi bitir.

Sağ olun hocam çok kral adamsınız.

Geri
Yukarı