Bazı ürünlerin fiyatlarını eleştirenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

@Mucosoft mesele o değil. Bir ürünü gereğinden fazla pahalıya satanlara karşı tepkinizi göstermeyin diyorsun. Doğal olarak bunu dediğin için de burada tepki gördün ve konuyu değiştirmeye çalışıyorsun. Bir ürünün ederi 150 TL ise 150 TL'den satılmalı fakat sen gidip aynı ürünü 200 TL'ye satanları savunuyorsun. Bu nasıl mantık? Gitmişsin bir de asgari ücret üstünden sucuk üzeri yapıyorsun :D gerçekten tam komedi.

Sucuğuda kg üzerinden değil 200 gram üzerinden yapıyoruz.

@Mucosoft senin dediğini belirtince yanlış ifade mi vermiş oluyorum? Git önce düşünce şeklini değiştir, sorunu bende arama. Kendinde ara.

30 TL'lik ürün ile 150 TL'lik ürün bir mi? İkisinin kalitesi farklı olur.

Peki, senin 30 TL'ye yediğin şey sucuk mu? :D

Sucuğu da kg üzerinden değil 200 gram üzerinden yapıyoruz.
Burası mizah ve eğlence kategorisi değil. Dalga geçeceksen seni eğlence kategorisine alalım.
E hocam ben o zaman neden 30 TL'lik ürünü satın alayım?
Şöyle bir örnekle açıklayalım. Ayda 10.000 birim para kazanan biri ile 100.000 birim para kazanan biri farklı şeyler alır.

Burası mizah ve eğlence kategorisi değil. Dalga geçeceksen seni eğlence kategorisine alalım.

Şöyle bir örnekle açıklayalım. Ayda 10.000 birim para kazanan biri ile 100.000 birim para kazanan biri farklı şeyler alır.

E alabilir ülkenin %42'si asgari ücret aliyor ve ucuz sucuk almak zorundalar

Olan şeyi söylüyorum dalga geçmiyorum. Neyse anlaşılan anlaşamayacağız o yüzden daha yazmama gerek yok.

Bence gereksiz bir eleştiri. Çünkü serbest piyasa var. Örneğin bir dana sucuğu ele alalım. Aynı üründen 30 liraya da var, 150 liraya da var. Pahalı ise ucuzunu alırsın. Neden bir insan en pahalı ürünü seçip eleştirir ki? Eleştireceğine pahalı ürünü almayarak ve uygun fiyatlı ürünü alarak tepkisini koysun.

Pahalılık görünce göbek atacak hali yok ya. Şikayet edecek. Bu foruma girmek paralı olsa sen şikayet etmez misin? Tabii edersin ama baktığında diğer forumlar bedava olur. ;)

E alabilir ülkenin %42'si asgari ücret alıyor ve ucuz sucuk almak zorundalar.
Sanki alım gücü yüksek olsa dünyanın en pahalı arabasını alabileceksin.
Pahalılık görünce göbek atacak hali yok ya. Şikayet edecek. Bu foruma girmek paralı olsa sen şikayet etmez misin? Tabii edersin ama baktığında diğer forumlar bedava olur. ;)
Şikayet etmem. Başka foruma giderim. Zaten buradaki bazı üyeler insanlarla dalga geçmeyi biliyor. Yaş kitlesi daha yüksek bir foruma giderim. Zaten başka platformlarda da aktifim. Orada da yorumlarımla tepki çekmiyor değilim. :) En azından yorumlar buradakine göre daha saygılı. İnsanlar olgun olunca dalga geçmiyorlar, saygı seviyesi de artıyor.

Geri
Yukarı