ABD hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türk'ün Türk'ten başka dostu olmaz. Daha doğrusu hiçbir devletin (Eğer yöneticileri bağımsız değilse, bir devletin kuklası olmuşsa veya kuruluş itibariyle bir devletin kuklası ise) dostu olmaz. Bugün bir olayda ABD yanımızdayken yarın ABD karşımızda olabilir. Tamamen durum ve çıkar odaklı.

Türk'ün Türk'ten başka dostu olmaz. Daha doğrusu hiçbir devletin (Eğer yöneticileri bağımsız değilse, bir devletin kuklası olmuşsa veya kuruluş itibariyle bir devletin kuklası ise) dostu olmaz. Bugün bir olayda ABD yanımızdayken yarın ABD karşımızda olabilir. Tamamen durum ve çıkar odaklı.
Ruslar ABDyi her konuda geçerse b.ku yedik çünkü Ruslar İstanbul'u Tsargrad yapmak için gelecek

Hangi taraf yararımıza olursa o tarafı desteklerim.
rusya çin ve iranın gücünün tamamen bitirilmesi gerek

Bana göre Amerika'nın Ruslar ve Nazilerden kalan yanı yok ama mecburen Amerika'yı Çinlilere ve İran'a karşı destekliyorum.
Her devlet kendi çıkarını düşünür ancak Amerikalılar biraz daha fazla düşünüyorlar. Lord Palmerston'ın bir sözü var. "İngiltere'nin ebedi dostları ve düşmanları yoktur, değişmez çıkarları vardır". Bu söz her ülke için geçerlidir. Ve bugün Abd'nin çıkarları bizim topraklarımızı dahi tehdit eder bir vaziyette. Asala, Pkk, Fetö gibi terör örgütlerine çok çok büyük destekler sağlayarak Türk egemenliğini sarsmaya çalıştılar, çalışıyorlar ve güçleri yettiği sürece çalışacaklar. Eski Amerikan Dış İşleri Baknı şöyle demişti: "Ortadoğu'da Türkiye de dahil 22 ülkenin sınırları değişecek." Korkarım bu ülkelerin içinde müttefikleri olan Türkiye'de var. Ama ilk aldığım alıntıda olduğu gibi Devletlerin dostları değil çıkarları olur. Bizler ise bu doğrultuda bizi parçalamalarına izin vermemeliyiz.
İkinci olaraksa Amerikan halkını pek de hoş bulmuyorum. Tek bir ulusal bilince sahip olmayan bu halk, genel olarak yozlaşmış ve cahil görülüyor. Tabi bizzat şahit olmadığım için bu konuya çok fazla bir şey diyemiyorum. Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı