BCAA kullanılır mı?

Beni bosver

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 16 yaşındayım basketbol maçlarına çıkmadan önce BCAA kullanmak istiyorum enerji vermesi için ama endişelerim var böbrek karaciğer yaşam hayatım filan zararı olur mu diye korkuyorum bunlara cevap verirseniz mutlu olurum bir de Proteinocean BCAA tavsiye eder misiniz?

Peki bana maçlardan önce enerji ve kondisyon vermesi için ne önerirsiniz creatin ve preworkout demeyin :D
Arjinin alabilirsin damar sağlığı için iyi gelir üstelik enerji verebilir. Bol bol sağlıklı karbonhidrat alabilirsin bunlar da yulaf, pirinç, bulgur, tam buğday ekmeği vb. şeylerdir.

Kafein hapı alabilirsin genelde 1 kapsülde 200mg kafein bulunuyor. Vitaminler alabilirsin örneğin Omega 3 ve D3 K2 vitamini öneririm kendim de kullanıyorum.

Örneğin ben koşudan önce 5500MG arjinin alıyorum ve hiç deneyimim olmamasına rağmen 5.5KM koştum 2 gün önce bugün yine 5500MG arjinin alıp 5.7KM koştum.

Tabi bu kadar koşunca kaval kemiğimde ve ayak bileklerimde inanılmaz bir ağrı oldu hala ağrıyor ama işe de yarıyor arjinin :D

Arjinin alabilirsin damar sağlığı için iyi gelir üstelik enerji verebilir. Bol bol sağlıklı karbonhidrat alabilirsin bunlar da yulaf, pirinç, bulgur, tam buğday ekmeği vb. şeylerdir.

Kafein hapı alabilirsin genelde 1 kapsülde 200mg kafein bulunuyor. Vitaminler alabilirsin örneğin Omega 3 ve D3 K2 vitamini öneririm kendim de kullanıyorum.

Örneğin ben koşudan önce 5500mg arjinin alıyorum ve hiç deneyimim olmamasına rağmen 5.5km koştum 2 gün önce bugün yine 5500mg arjinin alıp 5.7km koştum.

Tabii bu kadar koşunca kaval kemiğimde ve ayak bileklerimde inanılmaz bir ağrı oldu hala ağrıyor ama işe de yarıyor arjinin :D

Peki dediğiniz flava kafein hapı her gün içmem zararlı olmaz mı?

Merhaba 16 yaşındayım basketbol maçlarına çıkmadan önce BCAA kullanmak istiyorum enerji vermesi için ama endişelerim var böbrek karaciğer yaşam hayatım filan zararı olur mu diye korkuyorum bunlara cevap verirseniz mutlu olurum bir de Proteinocean BCAA tavsiye eder misiniz?

Gerek yok eğer sporcu isen creatin dışı gereksiz gözüm de üç tane supplement var işe yarayan creatin, pre, protein tozu ki protein tozu da gereksiz bence vitamin, creatin ve eğer enerji istiyor isen bir de pre bu kadar.

Peki dediğiniz flava kafein hapı her gün içmem zararlı olmaz mı?

Olmaz fakat sürekli kullanır isen etkisini kayıp edebilir bir de arkadaşın dediği gibi bir hapta 200mg var 600 üstüne geçme deneme de çok sıkıntıya girersin ki muhtemelen 600 bile ağır gelir 200-400 arası kullan.

Geri
Yukarı