BCAA zararı var mıdır? Yaş sınırı varsa nedir?

Juysualé

Decapat
Merhaba, yaşım 15 bundan önce yaklaşık 3 aylık spor geçmişim var. Önce dediğimden kastım 2 ay önce bıraktım sporu ve yeniden başlayacağım. Boy 1.72 kilo 74 daha çok yağ yakma odaklı gideceğim için kardiyolarda kas kaybetmemek için BCAA kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BCAA denilen supplement aslında bir amino asit takviyesidir. İçinde valin, izolösin ve lösin vardır. Bu amino asitleri et, yumurta, mercimek, balık gibi et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tahıl ürünlerini yiyerek kendi vücuduna zaten alıyorsun. Kullanma talimatlarına uygun ve kaliteli hammaddeye sahip ürün kullandıktan sonra bir zararı olmayacaktır. Bütçen el veriyorsa istediğin gibi kullanabilirsin. Ergenlik döneminde kullanman senin sağlığın ve gelişimin için daha verimli olacaktır.

Eğer yeteri kadar protein alıyorsan, yeteri kadar BCAA alıyorsun demektir. Sen düzenli şekilde antrenmanlarını yapıp, yeteri kadar protein aldığın zaman kas kaybı olmaz merak etme.

Sürekli forumda benzer konular açılıyor. Yazmayayım diyorum ama her gün aynısını görünce yazasım geliyor. Öncelikle spor disiplinini sağlayıp sporu hayatınıza entegre edin. Beslenmenizi düzenli ve standart hale getirin. Ondan sonra şunu kullansam mı diye düşünmeye başlarsınız. 15 yaşında ne kadar spor yaptınız, ne kadar diyet yaptınız, ne kadar tecrübeniz var da supplement araştırmaya başlıyorsunuz. Öyle bir pazarlama stratejisi uyguluyor ki markalar, iki kere spor salonuna giden insanımız yaşı kaç olursa olsun supplement kullanma arayışına giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı